Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sześcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego "W Sercu" u chrystusowców wraz ze swoim opiekunem przebywa na trzytygodniowym wolontariacie misyjnym w Etiopii.
Pomysł na pomoc w wakacyjnych półkoloniach dla dzieci zrodził się po wizycie w Szczecinie etiopskiego księdza, który kilka lat temu prowadził rekolekcje dla studentów.

Studenci są już w Etiopii, ale jak tłumaczy Karolina, po kilku dniach aklimatyzacji w stolicy, w weekend powinni dotrzeć do miejscowości położonej ponad 200 km od Addis Abeby. - Tam znajduje się parafia, gdzie zorganizujemy dzieciom warsztaty. Spędzimy tam 10 dni. Będziemy też chodzić do osób chorych, które znajdują się w przychodni - wyjaśnia Karolina.

Ewa mówiąc o wolontariacie w Etiopii unika słowa misja. - Misja kojarzy się nam od razu z tym, że jedziemy tam ewangelizować. Mnóstwo ludzi nie wie o tym, że Etiopia jest krajem bardzo mocno chrześcijańskim. Tak naprawdę ich doświadczenie wiary i religijności może okazać się misją dla nas - uważa Ewa.

Wolontariusze zabrali ze sobą również m.in. lekarstwa, a także stroje Pogoni Szczecin i koszulki szczecińskiej drużyny Albatros Ultimate dla dzieci.

Studenci planują też podróż na północ kraju, żeby poznać inne miasta Etiopii. Do Szczecina wrócą na początku października.

O misji "Etiopia" w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2014-10-12, godz. 15:47 Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich uczelni na wspólnym nabożeństwie To będzie duchowa inauguracja roku akademickiego. Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie… » więcej 2014-10-12, godz. 13:21 Szymon Hołownia poprowadzi rekolekcje w Szczecinie Znany dziennikarz i publicysta rozpocznie nauki w niedzielę w kościele dominikanów przy pl. Ofiar Katynia. Tytuł rekolekcji to 'Trzy sposoby na otyłość duszy'. » więcej 2014-10-12, godz. 10:09 Pobiegną dla hospicjum Pięć kilometrów mają do pokonania uczestnicy siódmego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15.00 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2014-10-12, godz. 07:54 Papiescy stypendyści kwestują w Szczecinie Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają pieniądze, które przeznaczą na swoją naukę. Coroczna kwesta odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. » więcej 2014-10-08, godz. 18:18 Mary Wagner: Mamy obowiązek zrobić wszystko, by ocalić dziecko w łonie matki Kilkakrotnie łamała nakaz sądowy, by nie zbliżać się do klinik aborcyjnych w Kanadzie. Wchodziła tam i próbowała odwieść kobiety od aborcji. W sumie przesiedziała w więzieniu trzy lata. » więcej 2014-10-08, godz. 11:20 Siedziała dwa lata w więzieniu. Działaczka pro-life z Kanady w Szczecinie Kanadyjska działaczka pro-life Mary Wagner przyjeżdża do Szczecina. Już od kilku dni daje w polskich miastach świadectwo obrony życia nienarodzonych. » więcej 2014-10-05, godz. 12:54 Coś dla ciała i dla ducha. Kościół wychodzi z ofertą do studentów Sport, paintball, wspólne wyjazdy, ale również wolontariat i wspólna modlitwa. Początek roku akademickiego to też nowa oferta dla studentów w szczecińskich duszpasterstwach akademickich. » więcej 2014-09-30, godz. 20:13 Franciszek faworytem do Nobla Papież Franciszek wśród faworytów do Pokojowej Nagrody Nobla. Papież może zostać uhonorowany za 'mocne wezwanie do walki z ubóstwem'. » więcej 2014-09-28, godz. 11:12 Spotkają się na skrzyżowaniach i pomodlą o pokój na świecie O pokój na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Ziemi Świętej będą modlić się w niedzielę na szczecińskich skrzyżowaniach przedstawiciele ruchów i wspólnot kościelnych. » więcej 2014-09-16, godz. 08:27 Kostarykanka uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II: "Najważniejsze to uwierzyć w cud" Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Kostarykanka odwiedziła Kamień Pomorski. Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej konkatedrze. » więcej
168169170171172173174