Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej katedrze. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej katedrze. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
W kamieńskiej katedrze, tłumy ludzi wysłuchały historii kobiety. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
W kamieńskiej katedrze, tłumy ludzi wysłuchały historii kobiety. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Kostarykanka odwiedziła Kamień Pomorski. Floribeth Mora Diaz o swojej historii opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami w kamieńskiej konkatedrze.
Kostarykanka przyjechała do Polski z Hamburga. Podczas spotkania Mora Diaz mówiła, że najważniejsze to uwierzyć w cud.

- Rano po modlitwie obudziłam się i usłyszałam głos Jana Pawła II "wstań, nie lękaj się". Dziś mogę cieszyć się życiem i spotykać mnóstwo wspaniałych ludzi. Zawsze płaczę, kiedy opowiadam moją historię. To emocje nie do opanowania. Prosta kobieta z prowincji wybrana przez Boga - mówi Floribeth.

W kamieńskiej katedrze, tłumy ludzi wysłuchały historii kobiety.

- To niesamowite, jak Pan Bóg potrafi leczyć nie tylko nasze dusze, ale i ciało - mówili wierni. - Wokół wszyscy płakali, ja trzymałam się, żeby się nie posypać. Od tej Pani bije dobroć, jest taka ciepła.

W kwietniu 2011 roku u Floribeth Mory Diaz zdiagnozowano tętniaka mózgu, który nie nadawał się do operowania. Kobieta była sparaliżowana, a lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. 1 maja 2011 roku, podczas beatyfikacji Jana Pawła II, modliła się o uzdrowienie. Na drugi dzień rano wstała z łóżka. Kolejne badania wykazały, że nie ma śladu po chorobie.

Przypadek Mory Diaz wybrano w procesie kanonizacyjnym papieża Polaka. Do uznania za świętego potrzebne było bowiem uznanie cudu dokonanego za jego wstawiennictwem. Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 roku.

We wtorek Mora Diaz o godzinie 18 spotka się z wiernymi w Nowogardzie. W środę o godzinie 12 w Szczecinie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek rano wraca do Niemiec, aby tam z wiernymi dzielić się świadectwem cudu.
Kostarykanka przyjechała do Polski z Hamburga. Podczas spotkania Mora Diaz mówiła, że najważniejsze to uwierzyć w cud.
W kamieńskiej katedrze, tłumy ludzi wysłuchały historii kobiety.

Zobacz także

2014-10-31, godz. 13:37 Zabawa razem ze świętymi w szczecińskim gimnazjum Blisko 100 uczniów bawiło się w piątek w Gimnazjum nr 2 w Szczecinie podczas Balu Wszystkich Świętych. » więcej 2014-10-22, godz. 08:01 36 lat temu Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat 'Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi' - tymi słowami Jan Paweł II zwrócił się 22 października 1978 roku do wiernych zgromadzonych na placu Św. Piotra w Rzymie. » więcej 2014-10-19, godz. 10:51 "Jest potrzebnym drogowskazem". Rocznica śmierci ks. Jerzego W niedzielę mija 30 lat od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Kapelan Solidarności został zamordowany przez funkcjonariuszy SB. » więcej 2014-10-19, godz. 07:26 Sentymentalna i duchowa podróż z Deus Meus [ZDJĘCIA] Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2014-10-18, godz. 09:46 Deusy mają 20 lat. Szcześniak i Pospieszalscy w Szczecinie Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, Robert Drężek, Jolanta Szczepaniak. W sumie blisko 80 chórzystów wystąpi w sobotni wieczór w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2014-10-16, godz. 22:23 To już 25 lat. Serduszka śpiewają dla polskich emigrantów Dziecięco-młodzieżowy zespół piosenki religijnej 'Serduszka', który działa przy parafii chrystusowców, obchodzi 25-lecie istnienia. W czwartek w Teatrze Polskim odbył się jubileuszowy koncert z udziałem byłych i obecnych Serdu… » więcej 2014-10-12, godz. 15:47 Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich uczelni na wspólnym nabożeństwie To będzie duchowa inauguracja roku akademickiego. Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie… » więcej 2014-10-12, godz. 13:21 Szymon Hołownia poprowadzi rekolekcje w Szczecinie Znany dziennikarz i publicysta rozpocznie nauki w niedzielę w kościele dominikanów przy pl. Ofiar Katynia. Tytuł rekolekcji to 'Trzy sposoby na otyłość duszy'. » więcej 2014-10-12, godz. 10:09 Pobiegną dla hospicjum Pięć kilometrów mają do pokonania uczestnicy siódmego Szczecińskiego Ekumenicznego Biegu, który w niedzielę o 15.00 wystartuje przy wejściu na kąpielisko Arkonka. » więcej 2014-10-12, godz. 07:54 Papiescy stypendyści kwestują w Szczecinie Stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierają pieniądze, które przeznaczą na swoją naukę. Coroczna kwesta odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. » więcej
165166167168169170171