Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ks. Jan Kazieczko. Fot. ks. Marcin Miczkuła [Archiwum]
Ks. Jan Kazieczko. Fot. ks. Marcin Miczkuła [Archiwum]
Proboszcz szczecińskiej katedry odchodzi na emeryturę. Ks. prałat Jan Kazieczko opiekował się zabytkowym kościołem 15 lat.
W tym czasie udało mu się wyremontować bazylikę i postawić iglicę z punktem widokowym na katedralnej wieży.

Ustępujący proboszcz w niedzielę w południe odprawi mszę w bazylice archikatedralnej świętego Jakuba.

- To msza dziękczynna za Boże wsparcie, a także pomoc wielu ludzi - podkreśla ks. Jan Kazieczko. - Broń Boże, to nie jest żegnanie z parafią. To będzie msza św. za wszystkich dobrodziejów, którzy mają udział w wieży, sygnaturce, organach, w naszej odnowionej świątyni, matce kościołów.

Nowym proboszczem od stycznia będzie ks. Dariusz Knapik, dotychczasowy ekonom Kurii.

- Życzę ks. Darkowi, żeby widział sens tego wszystkiego, co robi, żeby się nie załamywał. Na pewno potrzebna jest łaska Boża, ale także krzyż. Z tym krzyżem może zetknąć się tu niejeden raz. Życzę dużo radosnych chwil, pogody ducha i akceptacji woli Bożej nawet w najtrudniejszych momentach - życzy odchodzący proboszcz swojemu następcy.

Chociaż ks. Jan Kazieczko przechodzi na emeryturę, będzie jednak mieszkał na terenie parafii i pomagał w kapłańskiej posłudze. Uroczyste przejęcie parafii katedralnej przez nowego proboszcza nastąpi 4 stycznia.

Rozmowa z ks. Janem Kazieczko w audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2016-04-12, godz. 12:31 Maraton z Biblią w Barlinku 27 ksiąg Nowego Testamentu i ponad 20 godzin na ich przeczytanie. We wtorek w Barlinku rozpocznie się szósty już Maraton Biblijny. » więcej 2016-04-10, godz. 12:48 Wolontariat. Lubię to! "Wychodząc stąd, zły dzień przeistacza się w dobry" Wolontariat. Lubię to! Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego u szczecińskich chrystusowców rozpoczynają Tydzień Wolontariatu i zapraszają nowych chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy. » więcej 2016-04-09, godz. 12:15 Szczecińscy księża za Pogonią: 2:1, bo nasi są lepsi 15 remisów Pogoni w sezonie, więc pora na wygraną. W trzy punkty dla Portowców wierzą już nie tylko kibice, ale też księża z klubowymi szalikami. » więcej 2016-04-04, godz. 18:58 Uruchomili aplikację, dzięki której prześledzisz rozwój dziecka Pozwala prześledzić rozwój dziecka od poczęcia do narodzin, usłyszeć bicie jego serca oraz wspomaga modlitwę. Szczecińska Fundacja Małych Stópek udostępniła aplikację 'Adoptuj Życie'. » więcej 2016-04-03, godz. 13:16 Abp Dzięga o aborcji: Jeśli zabijamy dzieci, to zabijamy świat W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie - podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. » więcej 2016-03-28, godz. 18:24 Żył "na pełnej petardzie". Zmarł ks. Jan Kaczkowski W poniedziałek zmarł ks. Jan Kaczkowski. Od wielu lat walczył z nowotworem, najpierw nerki, który pokonał, a potem glejakiem mózgu. Ostatnio jego stan pogorszył się. » więcej 2016-03-27, godz. 13:36 Śniadanie wielkanocne dla samotnych i bezdomnych [ZDJĘCIA] Na posiłek zaprosiła parafia pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. Spotkanie dla ponad 30 osób przygotował tamtejszy oddział Caritas i Akcji Katolickiej. » więcej 2016-03-27, godz. 10:37 "Jan Paweł II wśród młodych był innym człowiekiem" Człowiek ewangelii i człowiek Bożego ducha jest zawsze młody i nie wiek kalendarzowy świadczy tu o czymkolwiek - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2016-03-27, godz. 08:54 Wielkanocne życzenia abp. Andrzeja Dzięgi [WIDEO] Alleluja, Jezus żyje. Zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja. Idźmy przez to święto i idźmy w duchu Zmartwychwstałego Chrystusa przez codzienność i szukajmy miłości - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2016-03-27, godz. 08:29 Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego [ZDJĘCIA] W niektórych parafiach przed pierwszą mszą świętą zabrzmiały dzwony i wyruszyły procesje rezurekcyjne. W innych kościołach rzymskokatolickich procesja była połączona z Wigilią Paschalną i odbyła się w sobotnią noc. » więcej
152153154155156157158