Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Spotkania z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Spotkania z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Trzydniowe rekolekcje z ojcem Johnem Bashoborą rozpoczną się w piątek w Szczecinie. Spotkania z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich.
Zapisy już się zakończyły. Jak informują organizatorzy spotkań, chętni mogą jeszcze przyjść o 9 do hali MTS, by spróbować dołączyć do wiernych.

- Spotkania z ojcem Bashoborą są absolutnie wyjątkowe - mówi chrystusowiec ks. Krzysztof Jeruzalski z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. - Dokonują się uzdrowienia. To zawsze się dokonywało tam, gdzie o. John głosił rekolekcje.

Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia". Dwa lata temu w wywiadzie dla Radia Szczecin zaznaczył, że on sam nie jest zdolny do uzdrawiania, a jest jedynie pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem.

W Szczecinie kapłan będzie gościł już drugi raz. W lutym 2013 głosił rekolekcje w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej na Pomorzanach. Potem w lipcu w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach, które poprowadził charyzmatyk.

O. John prowadzi w Ugandzie szkoły, sierocińce i szpital. Fundacja, którą powołał ma organizować środki na te dzieła, a ofiary w dużym stopniu pochodzą z głoszonych przez kapłana konferencji i rekolekcji.

John Bashobora w wieku 2 lat stracił ojca, którego ponoć otruła ciotka chłopca. Potem, zazdrosna o miłość panującą w jego rodzinie, wypędziła matkę i zajęła się z mężem wychowaniem Johna. Próbowała też otruć malucha, ale naczynie z zatrutą owsianką rozpadło się w momencie, kiedy mały John przeżegnał się. Do czasu święceń kapłańskich żył ze świadomością, że wychowują go rodzice. Gdy poznał prawdę, wybaczył ciotce.

Posłuchaj rozmowy z o. Johnem Bashoborą.
- Spotkania z ojcem Bashoborą są absolutnie wyjątkowe - mówi chrystusowiec ks. Krzysztof Jeruzalski z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.
Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia". Dwa lata temu w wywiadzie dla Radia Szczecin zaznaczył, że on sam nie jest zdolny do uzdrawiania, a jest jedynie pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem.

Zobacz także

2015-05-24, godz. 11:32 W niedzielę Zielone Świątki Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. To 50 dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa, który kończy okres wielkanocny w Kościele. » więcej 2015-05-24, godz. 09:05 Modlitwy, tańce, śpiewy i msze na ulicach Szczecina Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Modlitwy, tańce, śpiewy i msze św. na placach i ulicach miasta przez cały tydzień. W poniedziałek rozpocznie się Misja Talitha kum, którą zapoczątkowano 14 lat temu w Brazylii. W niedzielę ewangelizatorzy… » więcej 2015-05-06, godz. 06:42 Mija 70 lat od pierwszej mszy w polskim Szczecinie 70 lat temu chrystusowiec ksiądz Florian Berlik odprawił pierwszą mszę św. w powojennym Szczecinie w parafii św. Jana Chrzciciela. W środę, w rocznicę tego wydarzenia arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko - kamieński… » więcej 2015-05-05, godz. 18:04 Jak władza próbowała podporządkować Kościół? Brak trwałej struktury i poczucie tymczasowości kościelnej to podstawowe problemy, z jakimi zmagał się Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim zaraz po II wojnie światowej. » więcej 2015-05-01, godz. 08:50 Młodzi zjadą do Barlinka Ponad 1,5 tysiąca osób weźmie udział w rozpoczynających się w piątek w Barlinku Archidiecezjalnych Dniach Młodych. To spotkanie jest również okazją do przygotowania na Światowe Dni Młodzieży, które już za rok z udziałem papieża… » więcej 2015-04-19, godz. 15:24 Marsz dla Życia przeszedł ulicami miasta [ZDJĘCIA, WIDEO, NOWE] Kilkanaście tysięcy szczecinian wzięło udział w największej tego typu manifestacji w Polsce. Pochód ruszył z Jasnych Błoni. » więcej 2015-04-19, godz. 12:00 Wyjdą na place miast dawać świadectwo wiary Świadectwa wiary, modlitwa, śpiewy i tańce na placach Szczecina. O 13 w kilku częściach miasta i regionu rozpocznie się akcja ewangelizacyjna 'Misja na 1000 placach'. » więcej 2015-04-19, godz. 00:32 Największy w Polsce marsz przejdzie ulicami Szczecina Po raz trzynasty ulicami Szczecina przejdzie w niedzielę największy w Polsce Marsz dla Życia pod hasłem 'Kobieta jest piękna'. » więcej 2015-04-05, godz. 12:00 Ten grób ma symbolizować coś jeszcze W jednej ze szczecińskich parafii Grób Pański jest nie tylko wspomnieniem męki i śmierci Chrystusa, ale ma także symbolizować wołanie o pokój na świecie. » więcej 2015-04-05, godz. 11:13 Wielkanocne śniadanie na Pomorzanach. "Czasem wystarczy z nimi pobyć" Śniadanie dla potrzebujących mieszkańców Pomorzan w Wielkanocny poranek to już tradycja. I tym razem blisko 50 samotnych i ubogich mogło poczuć klimat świąt spotykając się w Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii Matki Bożej… » więcej
161162163164165166167