Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Spotkania z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Spotkania z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Trzydniowe rekolekcje z ojcem Johnem Bashoborą rozpoczną się w piątek w Szczecinie. Spotkania z charyzmatycznym kapłanem z Ugandy odbędą się w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich.
Zapisy już się zakończyły. Jak informują organizatorzy spotkań, chętni mogą jeszcze przyjść o 9 do hali MTS, by spróbować dołączyć do wiernych.

- Spotkania z ojcem Bashoborą są absolutnie wyjątkowe - mówi chrystusowiec ks. Krzysztof Jeruzalski z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. - Dokonują się uzdrowienia. To zawsze się dokonywało tam, gdzie o. John głosił rekolekcje.

Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia". Dwa lata temu w wywiadzie dla Radia Szczecin zaznaczył, że on sam nie jest zdolny do uzdrawiania, a jest jedynie pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem.

W Szczecinie kapłan będzie gościł już drugi raz. W lutym 2013 głosił rekolekcje w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej na Pomorzanach. Potem w lipcu w Warszawie na Stadionie Narodowym blisko 60 tysięcy ludzi uczestniczyło w rekolekcjach, które poprowadził charyzmatyk.

O. John prowadzi w Ugandzie szkoły, sierocińce i szpital. Fundacja, którą powołał ma organizować środki na te dzieła, a ofiary w dużym stopniu pochodzą z głoszonych przez kapłana konferencji i rekolekcji.

John Bashobora w wieku 2 lat stracił ojca, którego ponoć otruła ciotka chłopca. Potem, zazdrosna o miłość panującą w jego rodzinie, wypędziła matkę i zajęła się z mężem wychowaniem Johna. Próbowała też otruć malucha, ale naczynie z zatrutą owsianką rozpadło się w momencie, kiedy mały John przeżegnał się. Do czasu święceń kapłańskich żył ze świadomością, że wychowują go rodzice. Gdy poznał prawdę, wybaczył ciotce.

Posłuchaj rozmowy z o. Johnem Bashoborą.
- Spotkania z ojcem Bashoborą są absolutnie wyjątkowe - mówi chrystusowiec ks. Krzysztof Jeruzalski z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.
Jak podkreśla duchowny, on nie jest uzdrowicielem, "to Jezus uzdrawia". Dwa lata temu w wywiadzie dla Radia Szczecin zaznaczył, że on sam nie jest zdolny do uzdrawiania, a jest jedynie pośrednikiem między człowiekiem i Bogiem.

Zobacz także

2015-04-05, godz. 00:13 Wielkanocne życzenia metropolity [WIDEO] Życzę Wam, żebyście składając sobie dziś życzenia poczuli się na nowo razem - mówi abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński składa świąteczne życzenia. » więcej 2015-04-04, godz. 00:10 Wielka Sobota w ciszy i oczekiwaniu Wielka Sobota jest u chrześcijan dniem ciszy i wyczekiwania na Zmartwychwstanie. Wieczorem katolicy rzymscy przeżywają w kościołach najważniejsze wydarzenie, czyli Wigilię Paschalną. » więcej 2015-04-03, godz. 06:59 Krzyż w centrum Wielkiego Piątku Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie przeżywają Mękę i Śmierć Chrystusa. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się mszy świętej. » więcej 2015-04-02, godz. 11:33 Nocna spowiedź ostatniej szansy Po raz szósty w całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej o godzinie 22 rozpocznie się Noc Konfesjonałów. » więcej 2015-04-02, godz. 07:17 10 lat temu odszedł Jan Paweł II Papież-Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o 21.37. Kościół Katolicki wspomina świętego w październiku, jednak w rocznicę śmierci ludzie powracają myślami do wydarzeń sprzed dekady. » więcej 2015-04-02, godz. 07:17 Wielki Czwartek. Najważniejszy okres dla chrześcijan Dziś Kościół Rzymskokatolicki rozpoczyna Triduum Paschalne, czyli trzy święte dni, które są pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia kapłaństwa i eucharystii, czyli komunii… » więcej 2015-04-01, godz. 21:43 Rocznica pamiętnego meczu Pogoni z Lechem 1 kwietnia 2005 roku zapadnie na zawsze w pamięć kibiców i piłkarzy Pogoni Szczecin oraz Lecha Poznań. Ligowy mecz Portowców w Kolejorzem został przerwany w 39 minucie. W trakcie zawodów pojawiła się przedwczesna informacji o śmierci… » więcej 2015-03-29, godz. 16:27 Na chwilę poczuli klimat świąt. Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących [ZDJĘCIA] Ponad 400 bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło w niedzielę do Śniadania Wielkanocnego w szczecińskim Domu Kultury 'Słowianin'. » więcej 2015-02-18, godz. 07:07 Dziś u katolików Środa Popielcowa Dziś Środa Popielcowa. Katolicy rozpoczynają Wielki Post. To 40-dniowy okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. » więcej
163164165166167168169