Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego w Kościele rzymskokatolickim. To 50 dzień po Zmartwychwstaniu Chrystusa, który kończy okres wielkanocny w Kościele.
- Uroczystość zesłania Ducha Świętego ma nas zachęcać do tego, by iść i głosić Chrystusa Zmartwychwstałego. Okres liturgiczny dobiega końca, natomiast radość ze Zmartwychwstania cały czas ma w nas trwać - tłumaczy ks. Michał Mikołajczak, duszpasterz akademicki ze szczecińskiej katedry. - To że Jezus po 40 dniach wstąpił do nieba i w dniu 50 od Zmartwychwstania daje nam Ducha Świętego jest okazją, byśmy według tego Ducha żyli. Nie sprzeciwiali się jemu, ale poddawali Bożemu działaniu.

Symbolem Ducha Świętego jest gołębica. - Duch Święty przychodzi jako pocieszyciel, duch prawdy, duch jedności. O tę jedność, prawdę i o pocieszenie dzisiejszej niedzieli powinniśmy się modlić - dodaje ks. Mikołajczak.

W tradycji ludowej uroczystość nazywana jest Zielonymi Świątkami.
- Uroczystość zesłania Ducha Świętego ma nas zachęcać do tego, by iść i głosić Chrystusa Zmartwychwstałego. Okres liturgiczny dobiega końca, natomiast radość ze Zmartwychwstania cały czas ma w nas trwać - tłumaczy ks. Michał Mikołajczak, duszpasterz akade
- Duch Święty przychodzi jako pocieszyciel, duch prawdy, duch jedności. O tę jedność, prawdę i o pocieszenie dzisiejszej niedzieli powinniśmy się modlić - dodaje ks. Mikołajczak.

Zobacz także

2015-07-29, godz. 07:01 Pieszo do Częstochowy. Pielgrzymi ruszają na Jasną Górę Ruszyła najdłuższa w Polsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie. Grupa kilkudziesięciu osób wystartowała sprzed krzyża w Pustkowie już w sobotę. » więcej 2015-07-06, godz. 08:40 Na rowerach na Jasną Górę. Pielgrzymi już w drodze [ZDJĘCIA, WIDEO] Wystartowała Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział ponad 230 osób. » więcej 2015-07-01, godz. 08:05 Wyjątkowe półkolonie dla potrzebujących To jedyne tego typu półkolonie w Szczecinie. W Katolickiej Szkole Podstawowej na Pomorzanach rozpoczęły się zorganizowane wakacje dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym i fizycznym. » więcej 2015-06-28, godz. 16:39 Na rowerach na Jasną Górą. Wciąż można zapisać się na pielgrzymkę 24. Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wystartuje 6 lipca. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia cały czas, bo zapisać się można w każdej chwili przez internet. » więcej 2015-06-21, godz. 09:27 Mnóstwo atrakcji na wakacjach z Caritas Rejs i nauka żeglowania dla młodzieży, jazda konna czy też nauka jazdy na rowerze to część atrakcji, które czeka na dzieci i młodzież z uboższych rodzin. Właśnie dla nich Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przygotowała… » więcej 2015-06-20, godz. 17:19 "Myślałem, że księża są nudni. Myliłem się" Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy. » więcej 2015-06-07, godz. 16:34 Bajkowe miejsce w centrum Szczecina. Studenci pomagają dzieciom [WIDEO, ZDJĘCIA] Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. » więcej 2015-06-07, godz. 08:05 Chrystusowcy i studenci zapraszają na festyn Koncerty, walki rycerskie, domowe wypieki, loteria fantowa, zawody sportowe. Od rana Park Andersa w Szczecinie zamieni się w bajkowe miejsce dla małych i dużych. » więcej 2015-06-06, godz. 12:17 Metropolita wyświęcił nowych księży Ośmiu diakonów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przyjęło w sobotę święcenia kapłańskie. Mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. » więcej 2015-06-06, godz. 00:46 Tysiące młodych da świadectwo swojej wiary Ponad 100 osób ze Szczecina weźmie udział w sobotnim 19 Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich koło Gniezna. Hasłem tegorocznego spotkania, w którym weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób są słowa „W Imię Ducha Święte… » więcej
161162163164165166167