Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci.
To za sprawą blisko setki wolontariuszy z Duszpasterstwa Akademickiego u chrystusowców, którzy przygotowali miasteczko rycerskie, kącik czytania bajek, są też koncerty, domowe wypieki, loteria fantowa i zawody sportowe. Studenci na co dzień opiekują się dziećmi w świetlicy "Promyczek" i klubie "Baza", a w niedzielę zbierają na letni wypoczynek dla swoich podopiecznych.

- Jest wiele bardzo miłych osób, dużo wolontariuszy, jest zjeżdżalnia, balony, malowanie buzi, dzieciom chyba wszystko się podoba - mówi mama, która przyszła z dwójką dzieci.

- Cel jest szczytny, ale to też przyjemna zabawa, miłe wolontariuszki - dodaje Ola z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu", która czytała bajki w przebraniu Dzwoneczka, czyli wróżki-elfa z "Piotrusia Pana". - Jest pięknie. Tak, jak w Nowym Jorku mamy Park Centralny, to w Szczecinie jest dziś Park Andersa.

- Jeśli chcemy komuś pomóc, a zwłaszcza kiedy pomagamy dzieciom, to wydaje mi się, że stajemy się bardziej wartościowi - tłumaczy Gosia z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu", która jest studentką drugiego roku psychologii. - Wystarczy, że przyjedziemy i one się na nas rzucą, wtedy wiemy, że jesteśmy im potrzebni.

- Podoba mi się, że jest loteria fantowa. Można wygrać zabawki, piłki - przyznaje Krzyś, który jest podopiecznym świetlicy środowiskowej "Promyczek". Na co dzień przychodzi po szkole do świetlicy, gdzie może odrabiać lekcje, bawić się i zjeść posiłek. - Na festynie polecam szczególnie dmuchany zamek, czytanie bajek, skoki na trampolinie.

- Jak każdy park znajduje swoich lokatorów nocnych i dziennych, a dziś w blasku dnia ożywa bardzo pozytywną energią - mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Parafia jest współorganizatorem festynu, który potrwa do godziny 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Paweł Sip [Radio Szczecin]

Zobacz także

2015-08-16, godz. 08:09 Chcą poznać historię Polaków wysiedlonych do Kazachstanu Dziesięcioro studentów z Duszpasterstwa Akademickiego u szczecińskich chrystusowców wraz z opiekunem wyleci w poniedziałek do Astany. » więcej 2015-08-15, godz. 08:02 Wniebowzięcie to czas radości W sobotę w Kościele Katolickim uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Choć sięga piątego wieku, to dopiero w 1950 roku papież Pius XII ogłosił tajemnicę wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą jako dogmat wia… » więcej 2015-08-02, godz. 16:15 Mają żony, będą głosić kazania i udzielać komunii św. Będą mogli głosić kazania, udzielać chrztu, komunii św., asystować przy ślubie, ale nie odprawią mszy św., nie wyspowiadają i nie namaszczą chorych. » więcej 2015-07-29, godz. 11:03 Najdłuższa pielgrzymka w Polsce już w drodze [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad 230 osób jest już na trasie Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Kolejne osoby dopisują się i dołączają w drodze. » więcej 2015-07-29, godz. 07:01 Pieszo do Częstochowy. Pielgrzymi ruszają na Jasną Górę Ruszyła najdłuższa w Polsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie. Grupa kilkudziesięciu osób wystartowała sprzed krzyża w Pustkowie już w sobotę. » więcej 2015-07-06, godz. 08:40 Na rowerach na Jasną Górę. Pielgrzymi już w drodze [ZDJĘCIA, WIDEO] Wystartowała Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział ponad 230 osób. » więcej 2015-07-01, godz. 08:05 Wyjątkowe półkolonie dla potrzebujących To jedyne tego typu półkolonie w Szczecinie. W Katolickiej Szkole Podstawowej na Pomorzanach rozpoczęły się zorganizowane wakacje dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym i fizycznym. » więcej 2015-06-28, godz. 16:39 Na rowerach na Jasną Górą. Wciąż można zapisać się na pielgrzymkę 24. Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wystartuje 6 lipca. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia cały czas, bo zapisać się można w każdej chwili przez internet. » więcej 2015-06-21, godz. 09:27 Mnóstwo atrakcji na wakacjach z Caritas Rejs i nauka żeglowania dla młodzieży, jazda konna czy też nauka jazdy na rowerze to część atrakcji, które czeka na dzieci i młodzież z uboższych rodzin. Właśnie dla nich Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przygotowała… » więcej 2015-06-20, godz. 17:19 "Myślałem, że księża są nudni. Myliłem się" Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy. » więcej
160161162163164165166