Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Klerycy i księża przygotowali konkursy, był m.in. koncert Clerboyz. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Klerycy i księża przygotowali konkursy, był m.in. koncert Clerboyz. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Całe rodziny bawiły się w sobotę w seminarium duchownym w Szczecinie w Dniu Otwartej Bramy.
Klerycy i księża przygotowali konkursy, był koncert Clerboyz, a także walki rycerskie, jazda konna. Każdy mógł zobaczyć jak wygląda życie w seminarium i jak do kapłaństwa przygotowują się kandydaci.

- Jesteśmy na pewno kimś oddzielonym od innych, bo żyjemy trochę inaczej niż wielu ludzi, ale staramy się wchodzić w inne przestrzenie codziennego życia drugiego człowieka. Takie spotkania pokazują, że potrafimy być blisko innych i rozmawiać z nimi - mówi ks. Grzegorz Gruszka, prefekt w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

- Zaciekawiło nas jako mieszkańców Szczecina, żeby zobaczyć jak zorganizowane jest seminarium - mówił mężczyzna, który przyszedł z całą rodziną. - Zauważam w ogóle taką tendencję, że Kościół wychodzi teraz do ludzi i pokazuje taką bardziej ludzką twarz i to mi się podoba.

- Do tej pory myślałem, że księża i kandydaci są nudni i się nie bawią, nie imprezują, a okazuje się, że imprezują - zauważył Kamil, który przyjechał z Gryfina do seminarium już po raz trzeci. - Tak trochę myślę o tym, żeby zostać w przyszłości księdzem.

- Dobrze, że się uczą w seminarium, bo mówi się, że jest ich coraz mniej - podkreślił kolejny młodzieniec, który przyjechał z Nowogardu.

Dwa tygodnie temu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński wyświęcił ośmiu nowych księży, którzy rozpoczęli posługę w Kościele nad Odrą i Bałtykiem.

Więcej o Dniu Otwartej Bramy w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali".
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-09-19, godz. 12:43 Szczecinianie na ulicach Berlina. Przejdą w Marszu dla Życia 150 osób ze Szczecina i okolic weźmie udział w Marszu dla Życia, który w sobotę odbędzie się w Berlinie. » więcej 2015-09-12, godz. 19:06 Szczecińskie obchody ćwierćwiecza Caritasu Św. Jan Paweł II został patronem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To z okazji 25-lecia najbardziej rozpoznawalnej w Polsce instytucji charytatywnej. » więcej 2015-09-12, godz. 09:48 Caritas pomaga już 25 lat Msza św. a po niej gala i koncert. Caritas w Polsce świętuje 25 lat istnienia. Obchody jubileuszowe trwają także na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, gdzie na co dzień działa blisko tysiąc wolontariuszy tej organiza… » więcej 2015-09-07, godz. 16:19 Szczecińskie parafie deklarują pomoc uchodźcom [WIDEO] Modlą się za uchodźców i zastanawiają, jak można pomóc im materialnie - tak szczecińskie parafie oraz zakony odpowiadają na apel papieża Franciszka. » więcej 2015-09-06, godz. 13:31 Apel papieża w sprawie uchodźców Niech każda parafia, wspólnota zakonna, klasztor, sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej - mówił w niedzielę papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. » więcej 2015-09-05, godz. 09:23 Serduszka nagrały nową płytę. Pierwszy koncert dla szczecinian To 18 krążek w 26-letniej historii szczecińskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego, który jest Ambasadorem miasta. W południe mszy św. w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ma przewodniczyć abp Andrzej Dzięga. Oprawę… » więcej 2015-09-01, godz. 18:03 Każdy kapłan będzie mógł rozgrzeszyć z aborcji Od 8 grudnia, kiedy rozpocznie się Jubileusz Miłosierdzia, każdy kapłan będzie mógł w konfesjonale udzielić rozgrzeszenia aborcji - tak zadecydował papież Franciszek. » więcej 2015-08-20, godz. 22:06 Wspólna modlitwa i koncerty na Boskim Festiwalu [WIDEO, ZDJĘCIA] Boski Festiwal przyciągnął tłumy do Trzcińca niedaleko Czaplinka. Kilkaset osób uczestniczy tam we wspólnej modlitwie, koncertach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. To jedno z największych spotkań młodzieży organizowane w… » więcej 2015-08-20, godz. 08:03 Urodzinowa sztafeta w nocy wybiegła ze Szczecina [ZDJĘCIA] 200 kilometrów dla uczczenia 200. rocznicy urodzin ks. Jana Bosko. W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal - spotkanie młodych w Trzcińcu niedaleko… » więcej 2015-08-16, godz. 08:09 Caritas kompletuje wyprawki dla potrzebujących dzieci Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. » więcej
159160161162163164165