Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ponad 230 osób jest już na trasie Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Kolejne osoby dopisują się i dołączają w drodze. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Ponad 230 osób jest już na trasie Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Kolejne osoby dopisują się i dołączają w drodze. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Ponad 230 osób jest już na trasie Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Kolejne osoby dopisują się i dołączają w drodze.
To najdłuższa w Polsce trasa, bo licząca 640 km. Dziennie pątnicy przejdą ponad 30 km, by 13 sierpnia dotrzeć przed Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

Antoni z Myśliborza idzie trzynasty raz. Jest chory na cukrzycę i ma nadzieję, że zdrowie się poprawi. - Wyruszyłem w intencji swojej i znajomych, a także w sprawie rodzinnej - mówi Antoni.

Ania pielgrzymuje już po raz 14. Tu też poznała swojego przyszłego męża. - Jest też takie powiedzenie wśród pielgrzymów, że jak chce się sprawdzić czy to jest ta druga połowa, to trzeba ją albo jego wziąć na pielgrzymkę i wtedy się okaże - zdradza sposób na dobry związek Ania.

Romana, która pielgrzymuje jedenasty raz mówi, że pielgrzymka zmienia. - Nauczyłam się na pielgrzymce, że to nie my decydujemy o nas, ale to Pan Bóg decyduje. Nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli - przyznaje pani Romana.

- Niewątpliwie to długie rekolekcje w drodze, które pozwalają nam czynić kolejne kroki w duchowym rozwoju - tłumaczy ks. Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Czteroletni Gabryś w wózku pokona trasę już po raz drugi. - Rok temu byłem tak zmęczony, że spałem w wózku - wspomina chłopiec.

Biskup senior Marian Błażej Kruszyłowicz przewodniczył mszy św. przed wymarszem pielgrzymów. Na zakończenie nabożeństwa bp pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman poświęcił krzyż, który pielgrzymi zostawią w Motańcu.

Pielgrzymka to także grupa duchowa. Tworzą ją ludzie, którzy uczestniczą we mszy świętej, spotykają się na wieczornym Apelu Jasnogórskim w wybranych parafiach i modlą się za pielgrzymujących.

Grupa kilkudziesięciu osób wystartowała sprzed krzyża w Pustkowie już w sobotę.

Na pielgrzymkę można dopisywać się zarówno na trasie, jak i w internecie na
stronie szczecinska.pl.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Paweł Sip [Radio Szczecin]

Zobacz także

2015-09-01, godz. 18:03 Każdy kapłan będzie mógł rozgrzeszyć z aborcji Od 8 grudnia, kiedy rozpocznie się Jubileusz Miłosierdzia, każdy kapłan będzie mógł w konfesjonale udzielić rozgrzeszenia aborcji - tak zadecydował papież Franciszek. » więcej 2015-08-20, godz. 22:06 Wspólna modlitwa i koncerty na Boskim Festiwalu [WIDEO, ZDJĘCIA] Boski Festiwal przyciągnął tłumy do Trzcińca niedaleko Czaplinka. Kilkaset osób uczestniczy tam we wspólnej modlitwie, koncertach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. To jedno z największych spotkań młodzieży organizowane w… » więcej 2015-08-20, godz. 08:03 Urodzinowa sztafeta w nocy wybiegła ze Szczecina [ZDJĘCIA] 200 kilometrów dla uczczenia 200. rocznicy urodzin ks. Jana Bosko. W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal - spotkanie młodych w Trzcińcu niedaleko… » więcej 2015-08-16, godz. 08:09 Caritas kompletuje wyprawki dla potrzebujących dzieci Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. » więcej 2015-08-16, godz. 08:09 Chcą poznać historię Polaków wysiedlonych do Kazachstanu Dziesięcioro studentów z Duszpasterstwa Akademickiego u szczecińskich chrystusowców wraz z opiekunem wyleci w poniedziałek do Astany. » więcej 2015-08-15, godz. 08:02 Wniebowzięcie to czas radości W sobotę w Kościele Katolickim uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Choć sięga piątego wieku, to dopiero w 1950 roku papież Pius XII ogłosił tajemnicę wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą jako dogmat wia… » więcej 2015-08-02, godz. 16:15 Mają żony, będą głosić kazania i udzielać komunii św. Będą mogli głosić kazania, udzielać chrztu, komunii św., asystować przy ślubie, ale nie odprawią mszy św., nie wyspowiadają i nie namaszczą chorych. » więcej 2015-07-29, godz. 07:01 Pieszo do Częstochowy. Pielgrzymi ruszają na Jasną Górę Ruszyła najdłuższa w Polsce piesza pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie. Grupa kilkudziesięciu osób wystartowała sprzed krzyża w Pustkowie już w sobotę. » więcej 2015-07-06, godz. 08:40 Na rowerach na Jasną Górę. Pielgrzymi już w drodze [ZDJĘCIA, WIDEO] Wystartowała Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział ponad 230 osób. » więcej
157158159160161162163