Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim.
Dary z corocznej akcji "Tornister pełen uśmiechu" trafiają do coraz większej liczby potrzebujących, ale na szczęście jest też coraz więcej tych, którzy chcą pomagać. Puste plecaki można odbierać w parafiach, by zapełnić je zeszytami i przyborami szkolnymi.

Pełne plecaki wracają do kościołów, by po rozładowaniu ponownie trafić w ręce darczyńców. W ten sposób udaje się wyposażyć w wyprawki kolejnych potrzebujących.

- Tyle osób pośród nas jest gotowe przygotować wyprawkę nie tylko dla swojego dziecka czy wnuka, ale także dla innego dzieciaka. W większych parafiach przygotowywane są plecaki nie tylko dla dzieci z tej parafii, ale także dla malutkich miejscowości, najuboższych wsi po PGR-owskich - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Wolontariuszka Caritas pani Teresa podkreśla, że nie wszyscy chcą przyznać się, że potrzebują pomocy. - Są rodziny, gdzie czasem oboje rodziców nie pracuje i nie mają środków na utrzymanie i wyprawkę dla dzieci. To jest jednak ulga i radość, gdy widzimy przy rozdawaniu plecaków, jak dzieci się cieszą, że to jest nowe - dodaje pani Teresa, która pomaga w parafialnym oddziale Caritas przy parafii na Wzgórzu Hetmańskim.

Caritas zbiera też pieniądze do puszek, z których m.in. zakupuje potrzebne podręczniki. W ciągu sześciu lat Caritas w całej Polsce udało się rozdać 100 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-10-11, godz. 12:29 Duchowa inauguracja roku akademickiego Rektorzy, wykładowcy i studenci wszystkich szczecińskich uczelni spotkają się w niedzielę na nabożeństwie w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2015-10-11, godz. 08:14 Ekumeniczny bieg dla hospicjum Bieg na 5 km rozpocznie się w niedzielę po 15 w Lasku Arkońskim w Szczecinie. Zamiast opłaty startowej uczestnicy mogą wesprzeć Hospicjum św. Jana Ewangelisty. » więcej 2015-10-11, godz. 07:55 Dziś stawiamy żywy pomnik Janowi Pawłowi II Blisko 30 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie w niedzielę zbierać na swoją edukację na ulicach Szczecina, przygotowali też atrakcje dla mieszkańców. » więcej 2015-10-06, godz. 12:09 Dominikanin robi "coming out" w Radiu Szczecin Ojciec Tomasz Alexiewicz opowiedział w 'Rozmowach pod krawatem' o tym, jak w wieku 25 lat postanowił, że nie będzie mieć dzieci. Dodał, że żyje w celibacie i jest szczęśliwy. » więcej 2015-10-04, godz. 08:16 Synod Biskupów wznawia obrady Uroczysta msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka rozpocznie dziś w Watykanie 14. zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów. » więcej 2015-09-30, godz. 14:40 Prymas Polski w Szczecinie Prymas Polski abp Wojciech Polak gości w Szczecinie. Do południa uczestniczył na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w konferencji poświęconej kardynałowi Józefowi Glempowi. O godzinie 15.15 przewodniczył mszy św. w… » więcej 2015-09-28, godz. 14:24 Papież do młodych: To spotkanie zmieniło moje życie Nie bójcie się! On na was czeka! Tak papież Franciszek zachęca młodych do szukania Boga w swoim życiu. W siedzibie Episkopatu Polski zaprezentowano orędzie Ojca Świętego na 31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. » więcej 2015-09-23, godz. 22:29 Chrześcijanie ze Szczecina modlili się za uchodźców Kilkadziesiąt osób wzięło udział w nabożeństwie ekumenicznym w intencji uchodźców w Szczecinie. » więcej 2015-09-23, godz. 07:20 Modlitwa za uchodźców w Szczecinie Biskup senior Marian Błażej Kruszyłowicz będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu w intencji uchodźców w środę w Szczecinie w Bazylice św. Jana Chrzciciela. » więcej 2015-09-20, godz. 08:34 Najtrudniejsza pielgrzymka Papieża Papież Franciszek rozpoczął swoją 10, jak twierdzą specjaliści najbardziej emocjonującą, ale i również najtrudniejszą swoją zagraniczną pielgrzymkę. W sobotnie popołudnie czasu lokalnego wylądował on na lotnisku w Hawanie. » więcej
158159160161162163164