Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim.
Dary z corocznej akcji "Tornister pełen uśmiechu" trafiają do coraz większej liczby potrzebujących, ale na szczęście jest też coraz więcej tych, którzy chcą pomagać. Puste plecaki można odbierać w parafiach, by zapełnić je zeszytami i przyborami szkolnymi.

Pełne plecaki wracają do kościołów, by po rozładowaniu ponownie trafić w ręce darczyńców. W ten sposób udaje się wyposażyć w wyprawki kolejnych potrzebujących.

- Tyle osób pośród nas jest gotowe przygotować wyprawkę nie tylko dla swojego dziecka czy wnuka, ale także dla innego dzieciaka. W większych parafiach przygotowywane są plecaki nie tylko dla dzieci z tej parafii, ale także dla malutkich miejscowości, najuboższych wsi po PGR-owskich - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Wolontariuszka Caritas pani Teresa podkreśla, że nie wszyscy chcą przyznać się, że potrzebują pomocy. - Są rodziny, gdzie czasem oboje rodziców nie pracuje i nie mają środków na utrzymanie i wyprawkę dla dzieci. To jest jednak ulga i radość, gdy widzimy przy rozdawaniu plecaków, jak dzieci się cieszą, że to jest nowe - dodaje pani Teresa, która pomaga w parafialnym oddziale Caritas przy parafii na Wzgórzu Hetmańskim.

Caritas zbiera też pieniądze do puszek, z których m.in. zakupuje potrzebne podręczniki. W ciągu sześciu lat Caritas w całej Polsce udało się rozdać 100 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2015-09-12, godz. 19:06 Szczecińskie obchody ćwierćwiecza Caritasu Św. Jan Paweł II został patronem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To z okazji 25-lecia najbardziej rozpoznawalnej w Polsce instytucji charytatywnej. » więcej 2015-09-12, godz. 09:48 Caritas pomaga już 25 lat Msza św. a po niej gala i koncert. Caritas w Polsce świętuje 25 lat istnienia. Obchody jubileuszowe trwają także na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, gdzie na co dzień działa blisko tysiąc wolontariuszy tej organiza… » więcej 2015-09-07, godz. 16:19 Szczecińskie parafie deklarują pomoc uchodźcom [WIDEO] Modlą się za uchodźców i zastanawiają, jak można pomóc im materialnie - tak szczecińskie parafie oraz zakony odpowiadają na apel papieża Franciszka. » więcej 2015-09-06, godz. 13:31 Apel papieża w sprawie uchodźców Niech każda parafia, wspólnota zakonna, klasztor, sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej - mówił w niedzielę papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. » więcej 2015-09-05, godz. 09:23 Serduszka nagrały nową płytę. Pierwszy koncert dla szczecinian To 18 krążek w 26-letniej historii szczecińskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego, który jest Ambasadorem miasta. W południe mszy św. w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ma przewodniczyć abp Andrzej Dzięga. Oprawę… » więcej 2015-09-01, godz. 18:03 Każdy kapłan będzie mógł rozgrzeszyć z aborcji Od 8 grudnia, kiedy rozpocznie się Jubileusz Miłosierdzia, każdy kapłan będzie mógł w konfesjonale udzielić rozgrzeszenia aborcji - tak zadecydował papież Franciszek. » więcej 2015-08-20, godz. 22:06 Wspólna modlitwa i koncerty na Boskim Festiwalu [WIDEO, ZDJĘCIA] Boski Festiwal przyciągnął tłumy do Trzcińca niedaleko Czaplinka. Kilkaset osób uczestniczy tam we wspólnej modlitwie, koncertach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. To jedno z największych spotkań młodzieży organizowane w… » więcej 2015-08-20, godz. 08:03 Urodzinowa sztafeta w nocy wybiegła ze Szczecina [ZDJĘCIA] 200 kilometrów dla uczczenia 200. rocznicy urodzin ks. Jana Bosko. W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal - spotkanie młodych w Trzcińcu niedaleko… » więcej 2015-08-16, godz. 08:09 Chcą poznać historię Polaków wysiedlonych do Kazachstanu Dziesięcioro studentów z Duszpasterstwa Akademickiego u szczecińskich chrystusowców wraz z opiekunem wyleci w poniedziałek do Astany. » więcej
159160161162163164165