Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ks. Zbigniew Regucki ze studentami. Fot. Archiwum prywatne
Ks. Zbigniew Regucki ze studentami. Fot. Archiwum prywatne
Chrystusowiec ks. Zbigniew Regucki poprowadzi od niedzieli do środy wielkopostne rekolekcje dla studentów w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa na placu Zwycięstwa w Szczecinie.
Podczas dziewięcioletniego pobytu w naszym mieście ks. Regucki zajmował się świetlicami środowiskowymi dla dzieci, organizował warsztaty dla studentów, obozy narciarskie, a przede wszystkim cały czas był dla nich. Dwa lata temu decyzją władz Towarzystwa Chrystusowego został proboszczem jednej z poznańskich parafii.

- Dla mnie zawsze najważniejsza była druga osoba. Nie tyle jakieś wydarzenie, działanie, jakaś akcja, ale to spotkanie z kimś, kto takiego spotkania bardzo potrzebował. Ja też takich spotkań zawsze potrzebowałem - mówi ks. Regucki.

Studenci żegnali go dwa lata temu. Nie kryli smutku.

- Ks. Zbyszek przywrócił mi wiarę w księży. Mogłam poznać księdza, który nie tylko pięknie mówi z ambony, ale przede wszystkim działa - mówiła studentka.

Teraz przez cztery dni będą mogli cieszyć się nim w Szczecinie i duchowo przygotować do Świąt Wielkanocnych. Początek rekolekcji w niedzielę o godzinie 20.
Podczas dziewięcioletniego pobytu w naszym mieście ks. Regucki zajmował się świetlicami środowiskowymi dla dzieci, organizował warsztaty dla studentów, obozy narciarskie, a przede wszystkim cały czas był dla nich.
Studenci żegnali go dwa lata temu. Nie kryli smutku.

Zobacz także

2016-03-27, godz. 08:29 Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego [ZDJĘCIA] W niektórych parafiach przed pierwszą mszą świętą zabrzmiały dzwony i wyruszyły procesje rezurekcyjne. W innych kościołach rzymskokatolickich procesja była połączona z Wigilią Paschalną i odbyła się w sobotnią noc. » więcej 2016-03-26, godz. 13:41 Wielkanocna święconka dla potrzebujących [ZDJĘCIA] 400 bezdomnych odebrało święconki i paczki z żywnością na święta wielkanocne od szczecińskiego Caritasu. » więcej 2016-03-26, godz. 11:43 Czego nie powinno zabraknąć w wielkanocnym koszyczku? Dziś Wielka Sobota. To dzień, w którym tradycyjnie święcimy koszyki z jedzeniem, które później pojawi się na wielkanocnym stole. » więcej 2016-03-26, godz. 07:12 Dziś Wielka Sobota. Czas ciszy i wyczekiwania Wielka Sobota jest u chrześcijan dniem ciszy i wyczekiwania na Zmartwychwstanie. Wieczorem katolicy rzymscy przeżywają w kościołach najważniejsze wydarzenie, czyli Wigilię Paschalną. » więcej 2016-03-25, godz. 08:04 Wielki Piątek w kościele katolickim Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie upamiętniają ukrzyżowanie Chrystusa na górze Kalwarii. » więcej 2016-03-25, godz. 07:25 Nocne kolejki wiernych w szczecińskich kościołach [ZDJĘCIA] Od godzin wieczornych do wczesnego ranka można się było wyspowiadać. To w ramach siódmej Nocy Konfesjonałów. » więcej 2016-03-24, godz. 09:36 Wielki Czwartek w Kościele. Bezpośrednie przygotowanie do świąt Dziś chrześcijanie zachodni rozpoczynają Triduum Paschalne, czyli trzy święte dni, które są pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. » więcej 2016-03-24, godz. 09:07 Spowiednicy dziś nie zasną. Kościoły otwarte całą noc Tej nocy kościoły będą otwarte a spowiednicy nie będą spać. Noc Konfesjonałów organizuje archidiecezja szczecińsko-kamieńska. » więcej 2016-03-21, godz. 12:51 Rekolekcje ostatniej szansy Rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” rozpoczną się w poniedziałek w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. » więcej 2016-03-20, godz. 20:43 Dziecko w szczecińskim Oknie Życia Noworodek w szczecińskim Oknie Życia. Kilka minut przed 20 dziecko znalazła dyżurująca siostra Marta. To dziewczynka, prawdopodobnie wcześniak. » więcej
153154155156157158159