Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

W ubiegłym roku w EDK wzięło udział ponad 70 osób. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
W ubiegłym roku w EDK wzięło udział ponad 70 osób. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Droga Krzyżowa dla młodzieży, studentów i pracowników uczelni wyruszy w piątek o godz. 19 z placu Lotników w Szczecinie. Uczestnicy przejdą przed pomnik św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
Z kolei o godz. 20. w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bukowym rozpocznie się msza św., po której około setka uczestników przejdzie trasą wytyczoną na terenie Puszczy Bukowej.

Jak mówi organizator Marcin Szlendak, 43 kilometry Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to będzie czas milczenia i modlitwy.

- Nie ma tego momentu, kiedy można byłoby zastanowić się nad swoim życiem. Droga krzyżowa to okazja do tego, żeby znaleźć się w sferze ciszy. W zgiełku nie można wielu spraw usłyszeć. Natomiast w samotności, w ciszy jesteśmy w stanie otworzyć swoje serce na to co do nas mówi Bóg. To także wyjście do młodych ludzi - wyjaśnia Szlendak.

Na Ekstremalną Drogę Krzyżową można zapisać się jeszcze przed mszą świętą. To jej druga edycja w Szczecinie. W ubiegłym roku w EDK wzięło udział ponad 70 osób. Pierwszy raz w Polsce odbyła się ona w 2009 roku. Twórcą tej akcji jest ksiądz Jacek Stryczek, założyciel "Szlachetnej Paczki".

To nie jedyne procesje Drogi Krzyżowej, które w piątek wieczorem przejdą przez Szczecin. Pierwsze rozpoczną się o 18.30 w północnych dzielnicach miasta, na Żelechowej i na Stołczynie. Kierowcy będą musieli uważać m.in. na Bandurskiego i Nehringa. W tym samym czasie wyruszy też Droga Krzyżowa na Osowie (uczestnicy przejdą m.in. przez Miodową i Kwiatów Polskich), a o godz. 19 - na Gumieńcach i na Stołczynie.
Jak mówi organizator Marcin Szlendak, 43 kilometry Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to będzie czas milczenia i modlitwy.
Relacja Marka Borowca.

Zobacz także

2019-12-25, godz. 20:04 Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia Boże Narodzenie w czasach komunizmu w Związku Radzieckim świętowano w ukryciu, obecnie można to robić już bez przeszkód. Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym Kościół. » więcej 2019-12-25, godz. 09:44 Życzenia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi [WIDEO, ZDJĘCIA] Idźmy jako wspólnota niepodzielona, jako rodzina z Chrystusem pod opieką Maryi w nowy czas - mówi abp Andrzej Dzięga. » więcej 2019-12-24, godz. 09:38 Radiowa transmisja z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej Radio Szczecin przeprowadziło bezpośrednią transmisję z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. » więcej 2019-12-24, godz. 08:21 Bożonarodzeniowy rozejm nauką w czasach pokoju. O czym mówi wydarzenie z Ypres Ludzie nie kłóćcie się, przypomnijcie sobie o bożonarodzeniowym rozejmie - mówi ks. Jarosław Bilicki dla Radia Szczecin. » więcej 2019-12-24, godz. 08:02 Pewne potrawy pojawiały się tylko na bogatych stołach Ryby dla bogatych, groch i konopie dla ubogich. Staropolska Wigilia wyglądała nieco inaczej niż dziś. » więcej 2019-12-24, godz. 07:51 W południe przy katedrze rozpocznie się Wigilia dla potrzebujących Wigilię dla 600 osób przygotowała parafia katedralna, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz indywidualni sponsorzy. » więcej 2019-12-24, godz. 07:43 Betlejem rozpoczyna uroczystości Bożego Narodzenia Tysiące osób będą we wtorek uczestniczyły w uroczystościach Bożego Narodzenia w Betlejem. » więcej 2019-12-24, godz. 07:25 Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku W roku jest Wigilia, która ma dla chrześcijan szczególną wartość. » więcej 2019-12-23, godz. 21:15 Jasna Góra gotowa na świąteczne przyjęcie pielgrzymów Sanktuarium na Jasnej Górze lśni kolorowymi lampkami i jest gotowe na przyjęcie pielgrzymów. » więcej 2019-12-21, godz. 10:58 Koncert z papieskim błogosławieństwem Błogosławieństwo papieża Franciszka ma sobotni koncert w kościele seminaryjnym w Szczecinie. "Missa a Buenos Aires" to utwór argentyńskiego współczesnego kompozytora, Martina Palmieri. » więcej
91929394959697