Powinniśmy przywrócić dobre imię świętemu Mikołajowi - uważa ks. dr Krzysztof Łuszczek. 6 grudnia Kościół Katolicki obchodzi święto patrona - biskupa z Miry.
Rektor szczecińskiego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego uważa, że to dobre imię zostało odebrane świętemu.
- Po pierwsze przez komunizm, który zrobił z niego Dziadka Mroza, a potem przez kulturę masową, która zrobiła z niego jowialnego staruszka z czerwonym nosem, który tak naprawdę jest dziadkiem, od którego nie za bardzo możemy usłyszeć coś mądrego, ale jest przyjemny, miły i towarzyski - powiedział ks. dr Łuszczek.
Św. Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Stanowi pomost pomiędzy chrześcijańskim Wschodem i Zachodem. Już w młodości był wrażliwy na potrzebujących, a po śmierci rodziców chętnie dzielił się swoim majątkiem.
- 6 grudnia to jest dzień wspomnienia św. Mikołaja biskupa. Jeżeli robimy wtedy dobre rzeczy dla innych, dajemy prezenty, to robimy to ze względu na wspomnienie św. Mikołaja biskupa, a inni którzy biorą w tym udział w jakiś sposób uczestniczą w tej dobroci, którą uosabia ten święty -
Relikwie św. Mikołaja znajdują się w bazylice we włoskim Bari.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Niedopuszczalne jest emitowanie skandalicznych reklam, w których występuje, bliżej nieokreślony, Mikołaj. Po prostu, nie święty Mikołaj, tylko jakiś człowiek o takim imieniu. To, że w polskich reklamach przemyca się zwyrodniałe zachodnie wzorce, np. osoby tej samej płci, czy czarnoskóre, jest niestety wciąż na siłę forsowane, ale widać, że koncernom ciągle mało i ten św. Mikołaj również ich drażnił...
hmmm... a czy ktoś raczy wspomnieć, że biskup Mikołaj BYŁ MIGRANTEM z Licji, czyli terenów obecnej Turcji???
Czy tez może to jest fakt do ukrycia? Bo niepolityczny
niechrześcijański
Zobacz także
2017-12-03, godz. 08:48
Rozpoczął się Adwent. "Czas radości i nadziei"
Chrześcijanie zachodni rozpoczynają Adwent, czyli czas bezpośredniego oczekiwania na narodziny Chrystusa. Obejmuje cztery kolejne niedziele do Bożego Narodzenia.
» więcej
2017-12-02, godz. 11:04
Skompletuj paczkę dla niemowlaka i pomóż samotnej matce
Szampon dla dzieci, krem, puder, pieluchy i oliwka to standardowy zestaw Paczuszki dla Maluszka. Czwarta edycja akcji wystartowała.
» więcej
2017-12-01, godz. 10:33
Relikwie z Chrystusowego krzyża w parafii koło Goleniowa
Relikwie Krzyża Świętego odwiedzą zachodniopomorskie parafie. W piątek wprowadzone będą do kościoła w Krępsku niedaleko Goleniowa.
» więcej
2017-11-19, godz. 09:46
Utwory Jantar i Zauchy w kościele. Zaduszki Literackie na Pomorzanach
Przeboje Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, ale też tych, którzy odeszli w tym roku, czyli Zbigniewa Wodeckiego i Wojciecha Młynarskiego, a wszystko w wykonaniu m.in. księży i to w kościele. W takiej scenerii mieszkańcy Pomorzan uczestniczyli…
» więcej
2017-11-18, godz. 11:03
Sześćdziesiąt lat grekokatolików w Stargardzie
Parafia greckokatolicka pod wezwaniem świętego Jozafata w Stargardzie obchodzi w sobotę jubileusz 60-lecia.
» więcej
2017-11-16, godz. 15:55
Pogrzeb ks. Szwajkosza, budowniczego szczecińskiego seminarium
Odpowiadał za budowę szczecińskiego seminarium. W czwartek na Cmentarzu Centralnym szczecinianie pożegnali ks. infułata Stanisława Szwajkosza.
» więcej
2017-11-12, godz. 23:24
Zmarł budowniczy szczecińskiego seminarium
W niedzielę zmarł ks. infułat Stanisław Szwajkosz - główny odpowiedzialny za budowę szczecińskiego seminarium duchownego.
» więcej
2017-11-04, godz. 10:15
Abp Ryś dla Radia Szczecin: O wierze trzeba mówić językiem zrozumiałym
Wiara zaczyna się od spotkania osoby i trzeba o niej mówić językiem zrozumiałym - tak w wywiadzie dla "Religii na fali" Radia Szczecin mówił bp Grzegorz Ryś, we wrześniu mianowany przez papieża Franciszka metropolitą łódzkim…
» więcej
2017-11-02, godz. 08:34
Zaduszki - czas wspomnień i modlitwy za zmarłych [WIDEO]
Kościół Rzymskokatolicki obchodzi 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli czas modlitwy za zmarłych przebywających w czyśćcu.
» więcej