Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga prosi wiernych o modlitwę wynagradzającą za grzechy profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej w Polsce w ostatnich tygodniach.
W nocy z 26 na 27 kwietnia na terenie jednej z płockich parafii budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są m.in. znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT. Policja zatrzymała 51-letnią kobietę podejrzaną o rozklejanie w Płocku plakatów z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Przedstawiono jej zarzut profanacji.
Z kolei z 6 na 7 maja na murach Sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie rozlepiono papierowe plakaty z tęczowymi aureolami wokół figury Matki Bożej Częstochowskiej.
Paulini i pielgrzymi podejmują na Jasnej Górze modlitwę wynagradzającą za akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej.
Z kolei z 6 na 7 maja na murach Sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie rozlepiono papierowe plakaty z tęczowymi aureolami wokół figury Matki Bożej Częstochowskiej.
Modlitwa wynagradzająca, o którą apeluje abp Dzięga to w tym przypadku m.in. dziesiątek różańca po nabożeństwach majowych w niedzielę i w poniedziałek, a także dziewięciodniowa modlitwa od piątku 17 maja zakończona procesją wokół kościoła z obrazem maryjnym.
- W związku z dokonanymi w Polsce w pierwszych dniach maja profanacjami wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, mając świadomość, że ataki na chrześcijaństwo, w Polsce szczególnie na katolicyzm, nie są dziełem przypadku, ani - co do zasady - nie są spontaniczne ksiądz arcybiskup metropolita zaprasza wszystkich do modlitwy, zwłaszcza modlitwy wynagradzającej za te akty profanacji - mówi ks. dr Sławomir Zyga.
- Można też odmówić indywidualne modlitwy w domu, jeśli nie możemy być w tym czasie w kościele - mówi ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - Bardzo serdecznie zachęcamy do modlitwy wynagradzającej chociażby przez to, że przez dziewięć dni do naszych indywidualnych modlitw właśnie w tej intencji dołączymy dziesiątek różańca – Tajemnica ukoronowania Najświętszej Maryi Panny.
Jeśli w jakimś miejscu naszej Ojczyzny lub wobec określonej osoby dokonywane są czyny naruszające prawo polskie, przysługuje nam ochrona i obrona według odpowiednich przepisów prawa polskiego - czytamy w komunikacie abp. Dzięgi.
Dodaj komentarz 3 komentarze
Dobrze że nie prosi o modlitwę za księży pedofili !
A ja się modlę żeby Dziege w końcu do Torunia zabrali bo całkowicie nie rozumie Szczecinian i reszty mieszkańców regionu - z jego podejściem i poglądami na świat i religie to może by się na ścianie wschodniej odnalazł a i w to wątpię najgorszy biskup jakiego papież mógł nam zgotować!
Czytając wcześniejsze komentarze widać, że u nas głupich nie brakuje.
Zobacz także
2018-09-13, godz. 18:22
Procesje fatimskie i utrudnienia na ulicach Szczecina
Kolejne utrudnienia dla kierowców pojawią się w czwartek na ulicach Szczecina. Spowodowane będą planowanymi na ten wieczór procesjami fatimskimi.
» więcej
2018-09-10, godz. 07:43
"Kościół potrzebuje imigrantów, żeby rosnąć"
Kościół potrzebuje imigrantów, żeby rosnąć - uważa szwedzki kardynał Anders Arborelius. W Szczecinie kończy się posiedzenie Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich, które po raz pierwszy w historii odbyło się w Polsce. Biskupi…
» więcej
2018-09-09, godz. 17:14
Biskupi z krajów nordyckich proszą o modlitwę za papieża
Obradujący w Szczecinie biskupi z krajów nordyckich wezwali do modlitwy za papieża i podjęcie postu w jego intencji. Proszą wiernych o modlitwę o dar duchowego rozeznania, odwagi i siły, by kierować Kościołem w czasie, kiedy Ojciec…
» więcej
2018-09-09, godz. 09:01
Pierwsze na świecie takie sanktuarium. Rocznica z cudownym gościem
W niedzielę pierwsza rocznica poświęcenia Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. To pierwsza świątynia na świecie, która wybrała za patronów pastuszków z Fatimy.
» więcej
2018-09-08, godz. 12:29
Ekumenicznie w Chojnie. Wizyta biskupów z pięciu krajów
Nabożeństwo ekumeniczne i uroczystość upamiętniająca byłych mieszkańców odbyły się w sobotę w Chojnie. W wydarzeniu wzięli udział biskupi pięciu krajów, którzy uczestniczą w pierwszym w Polsce posiedzeniu Konferencji Episkopatu…
» więcej
2018-09-08, godz. 08:46
Historia cudu w Szczecinie
Cudownie uzdrowiony Lucas z Brazylii opowie swoją historię w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie.
» więcej
2018-09-05, godz. 12:23
Biskupi ze Skandynawii zjechali do Szczecina. To pierwsze takie spotkanie
Biskupi z Danii, Norwegii, Finlandii, Islandii i Szwecji przyjechali do Szczecina. To w ramach pierwszego w Polsce, historycznego posiedzenia Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich, które potrwa do poniedziałku w domu rekolekcyjnym pw…
» więcej
2018-09-04, godz. 20:56
Szczegółowy program wizyty papieża Franciszka w krajach bałtyckich
Stolica Apostolska ogłosiła dokładny program wizyty papieża Franciszka w krajach bałtyckich. Szczegóły pielgrzymki Ojca Świętego do tego kraju zostały przekazane na specjalnej konferencji w Wilnie.
» więcej
2018-09-02, godz. 10:50
Muzyczne pożegnanie lata na Prawobrzeżu Szczecina
Impreza połączona z jubileuszem 100-lecia Niepodległości Polski i 20-lecia parafii pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza, odbędzie się na boisku sportowym przy ul. Pomarańczowej na osiedlu Bukowym.
» więcej
2018-09-02, godz. 10:07
Dzięki staraniom Komandorii powstała wystawa zdjęć św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]
Do 14 września w kościele pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Trzebiatowie można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II.
» więcej