Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W sobotę w południe w parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Szczecinie odbędą się I Komunie św. rodzinne. Takie też były zalecenia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, by w trakcie epidemii koronawirusa organizować mniejsze uroczystości, a nie w dużych grupach.
Do tego również zobowiązują ograniczenia sanitarne - od dwóch tygodni w trakcie mszy świętych, jedna osoba może przebywać na 15 metrach kwadratowych powierzchni świątyni.

Halinka przystąpi do Komunii św. w parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Szczecinie. - Nie mogę się doczekać i przygotowywałam się z mamą, żeby pójść do spowiedzi i przyjąć Pana Jezusa do swojego serca - powiedziała Halinka.

Pani Dominika - mama Halinki - zwraca uwagę, że przy tak kameralnej uroczystości odpada również element rywalizacji. - Naszym zdaniem, jak nie jest to w grupie to nie ma takiej rywalizacji. Chociaż dziecko dostaje jakieś upominki, to zupełnie inaczej zwraca na nie uwagę. Co nie oznacza, że Komunie św. grupowe mają gorszą czy mniejszą wartość. Są dzieci i rodzice, którzy potrzebują, żeby to było w grupie i jest to dla nich tak samo ważne - dodała pani Dominika.

Ks. Tomasz Ceniuch z parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Skolwinie przyznaje, że w jego kościele rodzinne I Komunie Święte odbywają się już od kilku lat.

- Jest to rozwiązania bardzo piękne, przeżywane bardzo mocno przez dzieci i rodzinę. Jest nieco spokojniejsze. Koncentrujemy się jeszcze bardziej na Panu Jezusie, a nie na tym, co zewnętrzne - podkreślił ks. Ceniuch.

W parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, rodzice mogli zdecydować się na Komunię Świętą rodziną, na termin jesienny lub przełożenie uroczystości o rok. Ci, którzy wybrali rodzinny i kameralny charakter zostali podzieleni na grupy i przyjmą I Komunię Świętą w ciągu kilku najbliższych sobót maja.

Więcej o rodzinnych I Komuniach Świętych w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali".
Halinka przystąpi do Komunii św. w parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny w Szczecinie.
Pani Dominika - mama Halinki - zwraca uwagę, że przy tak kameralnej uroczystości odpada również element rywalizacji.
Ks. Tomasz Ceniuch z parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Skolwinie przyznaje, że w jego kościele rodzinne I Komunie Święte odbywają się już od kilku lat.

Zobacz także

2020-07-05, godz. 09:00 "Tornister Pełen Uśmiechów". Caritas wspiera uczniów Wraz z początkiem wakacji Caritas Polska rozpoczyna akcję 'Tornister Pełen Uśmiechów'. Jej celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin. Uczniowie dostaną wyprawki szkolne. » więcej 2020-07-01, godz. 14:28 Zmarł brat papieża seniora Nie żyje ksiądz Georg Ratzinger - brat papieża seniora Benedykta XVI. Duchowny zmarł w Regensburgu w wieku 96 lat. » więcej 2020-06-27, godz. 15:11 Nowi księża w Kościele nad Odrą i Bałtykiem [DUŻO ZDJĘĆ] Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska ma ośmiu nowych kapłanów. W sobotę w szczecińskiej katedrze metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił święceń kapłańskich diakonom. » więcej 2020-06-11, godz. 15:56 33. rocznica wizyty Jana Pawła II w Szczecinie Papież Polak 33 lata temu odprawił mszę świętą na szczecińskich Jasnych Błoniach, wmurował kamień węgielny pod budowę seminarium, a potem spotkał się z duchowieństwem, klerykami, siostrami zakonnymi i członkami instytutów… » więcej 2020-06-11, godz. 13:42 Niezwykły koncert z poezją Karola Wojtyły w Goleniowie Koncert z okazji 100. urodzin Karola Wojtyły odbędzie się w kościele św. Katarzyny w Goleniowie. » więcej 2020-06-10, godz. 21:34 Procesje Bożego Ciała. "Apelujemy o założenie maseczek" Nie ma limitów wiernych na procesjach Bożego Ciała, ale apeluję o założenie maseczek - mówił w 'Radiu Szczecin na Wieczór' ks. dr Sławomir Zyga, kanclerz i moderator Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-06-05, godz. 19:04 Męski Różaniec znów na ulicach miasta W sobotę rano ulicami Szczecina przejdzie kolejny Męski Różaniec. Pierwszy raz zorganizowano go w sierpniu ubiegłego roku. » więcej 2020-06-05, godz. 12:13 Masz zdjęcie z Janem Pawłem II? Możesz pomóc stworzyć wystawę Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do akcji fotograficznej 'Takim Go Pamiętam'. » więcej 2020-05-31, godz. 08:12 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy W niedzielę w Kościele Rzymskokatolickim uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki czy Pięćdziesiątnica. Miało bowiem miejsce pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa. Jest to też moment rozpoczęcia… » więcej 2020-05-24, godz. 14:34 Papież: jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa Papież powiedział, że wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa. W Dniu Wniebowstąpienia Pańskiego Franciszek zmówił południową modlitwę do Królowej Niebios, transmitowaną w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu… » więcej
3456789