Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozpoczyna się akcja pomocy żywnościowej organizowana przez Caritas. W paczkach będą produkty o długim terminie ważności.
- W ich przygotowaniu pomagają wolontariusze m.in. w Koszalinie - wykładowcy i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego - mówi Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Ogromna radość, że włączają się i przygotowują paczki. To ogromne zaangażowanie osób duchownych. Wychodzą naprzeciw drugiego człowieka, którego trzeba wesprzeć w czasie pandemii.

Paczek żywnościowych będzie ponad dwa i pół tysiąca. - W pierwszej kolejności trafią do seniorów, bo są w największej grupie ryzyka zachorowalności. Także do niepełnosprawnych, chorych. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, bo nasza diecezja to ogromny teren, szczególnie tereny wiejskie, gdzie wolontariusze muszą uruchomić własny transport i dotrzeć z paczkami - podkreśla ks. Roda.

Paczki od poniedziałku będą przekazywane do parafialnych zespołów Caritas i poprzez nie trafią do potrzebujących.
- W ich przygotowaniu pomagają wolontariusze m.in. w Koszalinie - wykładowcy i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego - mówi Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Paczek żywnościowych będzie ponad dwa i pół tysiąca.

Zobacz także

2022-09-29, godz. 08:32 Nowy projekt "Małych Stópek". Dzieci poznają świat pod sercem matki [WIDEO, ZDJĘCIA] Karty edukacyjne to nowy projekt Fundacji Małych Stópek. Przedstawiają one okres życia dziecka przed narodzeniem w sposób przystępny dla dzieci w szkołach podstawowych. » więcej 2022-09-28, godz. 07:32 Modlitwy na ulicach miast W środę kolejna edycja 'Koronki na Ulicach Miast Świata'. To coroczna akcja, którą zapoczątkowano 14 lat temu po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, który był spowiednikiem św. siostry Faustyny. » więcej 2022-09-27, godz. 09:33 Nowi kandydaci do kapłaństwa w szczecińskim seminarium Czterech nowych kandydatów rozpocznie w roku akademickim przygotowanie do kapłaństwa w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Wciąż można dołączyć do tej grupy. » więcej 2022-09-26, godz. 08:03 Niezwykła historia ks. Kaczkowskiego. Na ekrany kin trafił "Johnny" [WIDEO, ZDJĘCIA] To film ponadczasowy i ponad podziałami, schematami i stereotypami - tak o nowej produkcji 'Johnny' mówi ks. Damian Jędrzejak, chrystusowiec posługujący w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. » więcej 2022-09-25, godz. 13:58 "Był niezwykłą osobowością". Upamiętnili o. Huberta Czumę [ZDJĘCIA] Żadnej sfery działalności ludzkiej, w tym również politycznej, nie należy wyłączać spod zasad Ewangelii - te słowa znajdują się na tablicy, którą uroczyście odsłonięto w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej… » więcej 2022-09-25, godz. 09:12 Zasłużony dla Szczecina kapłan będzie miał swoją tablicę Odsłonięcie tablicy poświęconej ojcu Hubertowi Czumie i spotkanie jego wychowanków odbędzie się w niedzielę w kościele jezuitów przy ul. Pocztowej w Szczecinie. » więcej 2022-09-23, godz. 09:56 Dziś Kościół wspomina św. o. Pio [ZDJĘCIA] Ten włoski kapucyn ma też kościół swojego imienia w Pniewie koło Gryfina, a także Grupę Modlitwy w parafii św. Rodziny w Szczecinie. Zakonnik, który zmarł 54 lata temu, a 20 lat temu został ogłoszony świętym, otrzymał stygmaty… » więcej 2022-09-18, godz. 14:09 Papież wzywa do zakończenia konfliktu między Azerbejdżanem a Armenią Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwy Anioł Pański na placu św. Piotra. Papież powiedział, że wieść o konflikcie zbrojnym między Azerbejdżanem a Armenią bardzo go zasmuciła. » więcej 2022-09-16, godz. 08:57 "Każdy może zostać świętym". Piosenka o życiu "Stasia" [WIDEO, ZDJĘCIA] 11 lat temu wygrał telewizyjny show 'Must be the music', dziś jest księdzem i inspiruje młodych ludzi, by przez muzykę zgłębiali swoją wiarę i religijną wiedzę. Ks. Maciej Czaczyk napisał utwór o patronie młodzieży i wykonał… » więcej 2022-09-14, godz. 19:21 Arcybiskup Dzięga: Bezczelne ataki na krzyż, także w Szczecinie Coraz częściej słyszy się o atakach na krzyż - na krzyże przydrożne, na krzyże nagrobne, krzyże misyjne... - mówił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński w katedrze w Kamieniu Pomorskim, podczas… » więcej
1234567