Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ks. Maciej Wagner, duszpasterz akademicki w szczecińskiej katedrze przedstawia swój internetowy pomysł kalendarza. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ks. Maciej Wagner, duszpasterz akademicki w szczecińskiej katedrze przedstawia swój internetowy pomysł kalendarza. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zamiast czekoladek, zadania duchowe, modlitwa i piosenka religijna. Ksiądz Maciej Wagner ze szczecińskiej katedry stworzył internetowy kalendarz adwentowy dla młodzieży i dorosłych.
To pomysł m.in. na katechezę dla uczniów w czasie epidemii, kiedy lekcje religii są w sieci, a liczba miejsc w kościele ograniczona z uwagi na obostrzenia sanitarne.

Dziś w Kościele rozpoczął się Adwent, czyli czas bezpośredniego oczekiwania na Boże Narodzenie. Obejmuje okres czterech najbliższych niedziel, w którym obok różnych praktyk religijnych, popularne są kalendarze adwentowe. Ks. Maciej Wagner, duszpasterz akademicki w szczecińskiej katedrze przedstawia swój internetowy pomysł kalendarza.

- Kalendarz przygotowany w formie bardzo interaktywnej, gdzie każdego dnia czekają jakieś duchowe zadania. I modlitwa, i piosenka religijna, i zatrzymanie nad fragmentem Ewangelii. Nie chcę zdradzać wszystkich "zadań". Niech to będzie swego rodzaju niespodzianka - powiedział ks. Maciej Wagner.

- To inna forma niż rekolekcje adwentowe, które towarzyszą przygotowaniom do świąt - dodaje ks. Maciej. - Myślę, że to współczesna i bardzo ciekawa forma zatrzymania się, wejścia, wykorzystania czasu, który daje nam Kościół, czasu Adwentu.

Kalendarz można znaleźć na stronie facebookowej szczecińskiej katedry.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-01-25, godz. 18:46 Obraz błogosławionego z Afryki pielgrzymuje w archidiecezji Obraz błogosławionego Lucjana Botovasoy pielgrzymuje po parafiach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Docelowo trafi do szkoły w Misokitsy na Madagaskarze, która powstała jako dar naszej archidiecezji. » więcej 2021-01-24, godz. 12:50 Apel papieża w Niedzielę Słowa Bożego W obchodzoną w Kościele katolickim Niedzielę Słowa Bożego papież zaapelował do wiernych, by nie rozstawali się z Biblią i czytali ją każdego dnia. » więcej 2021-01-24, godz. 08:32 W niedzielę w polskim Kościele dzień solidarności z Chorwacją W polskich kościołach będą w niedzielę zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzień solidarności z tym krajem ogłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. » więcej 2021-01-22, godz. 12:20 "To nietuzinkowa postać". Parafianie zbierają na leczenie swojego księdza [ZDJĘCIA] Parafianie z Wisełki chcą zebrać 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby pomóc wrócić do zdrowia swojemu proboszczowi. » więcej 2021-01-20, godz. 17:15 Szczeciński Kościół Baptystów kończy remont swojej siedziby [WIDEO, ZDJĘCIA] W kamienicy przy ulicy Stoisława, która cała należy do kościoła, zostanie pieczołowicie odnowiona m.in. kaplica, która służyła szczecińskim Baptystom jeszcze przed wojną. » więcej 2021-01-19, godz. 15:26 Jest porozumienie ws. kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości Kompromis koalicjantów w sprawie kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości na szczecińskiej Łasztowni. Po sprzeciwie części radnych KO, prezydent Krzystek odstępuje od pomysłu przekazania nieruchomości w dzierżawę wieczystą… » więcej 2021-01-17, godz. 19:23 Dzień Judaizmu w Polsce. Modlitwa i kazanie u dominikanów Nabożeństwo Słowa Bożego, kazanie pastora protestanckiego i film - tak wyglądały obchody Dnia Judaizmu w kościele dominikanów w Szczecinie. » więcej 2021-01-16, godz. 15:56 "Kochałeś być księdzem dla ludzi". Szczecin pożegnał zmarłego ks. Piotra Leśniaka [ZDJĘCIA] Szczecin pożegnał w sobotę duszpasterza akademickiego, opiekuna wspólnot neokatechumenalnych, a przede wszystkim księdza z powołania. Ks. Piotr Leśniak zmarł 8 stycznia. » więcej 2021-01-16, godz. 09:04 Ostatnie pożegnanie ks. Piotra Leśniaka W piątek żegnała go parafia, sobotę żegna cały Szczecin i Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. » więcej 2021-01-15, godz. 11:36 Parafia na os. Zawadzkiego żegna ukochanego księdza [ZDJĘCIA] 'Tęsknimy za Tobą' - taki baner - ze zdjęciami zmarłego tydzień temu ks. Piotra Leśniaka - znajduje się przy wejściu do kościoła św. Ottona na os. Zawadzkiego w Szczecinie. » więcej
1234567