Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

San Gionavanni Rotondo. Kościół, w którym posługiwał święty. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
San Gionavanni Rotondo. Kościół, w którym posługiwał święty. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ten włoski kapucyn ma też kościół swojego imienia w Pniewie koło Gryfina, a także Grupę Modlitwy w parafii św. Rodziny w Szczecinie. Zakonnik, który zmarł 54 lata temu, a 20 lat temu został ogłoszony świętym, otrzymał stygmaty. Krwawiące rany pozostały otwarte na jego ciele przez pięćdziesiąt lat. Jego zwłoki utrzymują się w bardzo dobrym stanie.
Do włoskiego San Giovanni Rotondo, gdzie posługiwał, przybywały tłumy wiernych. Dochodziło do uzdrowień i nawróceń. Potrafił sam wymieniać grzechy spowiadających się, a także posiadał dar bilokacji.

W parafii pw. św. o. Pio w Pniewie koło Gryfina dziś o 18 odpust. Tam są relikwie świętego. Mówi proboszcz ks. Józef Dudek.

- To maleńki fragment zakrwawionego bandaża, którym były opatrywane rany jego stygmatów. Każdy kładzie rękę na relikwiarzu i w cichej modlitwie przedstawia swoją intencję - wyjaśnia proboszcz.

W Szczecinie z kolei od 20 lat jest Grupa Modlitwy św. o. Pio. Mówi pani Teresa Jasińska.

- Fascynuje jego pokora i miłość do Jezusa Ukrzyżowanego, człowiek konfesjonału, spowiadał ok. 200, 300 osób w ciągu dnia. Ciągle odmawiał Różaniec - mówi członkini Grupy.

W parafii św. Rodziny w Szczecinie dziś od 17.30 różaniec i msza święta.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2022-11-29, godz. 10:00 "Do nieba". Teledysk o świętym [WIDEO] Kilka miesięcy temu powstała piosenka, teraz jest też teledysk. Autorem utworu 'Do nieba' o św. Stanisławie Kostce jest ks. Maciej Czaczyk. » więcej 2022-11-29, godz. 08:49 Rekolekcje w sieci. "Wzięliśmy Stasia na Adwent" Rekolekcje adwentowe w internecie prowadzi ks. Maciej Czaczyk. Prefekt Katolickiej Szkoły Podstawowej w Szczecinie, a także wikariusz w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy Bogurodzicy prowadzi rozważania, w których obok Ewangelii ważną… » więcej 2022-11-27, godz. 12:56 Świąteczna pomoc dla dzieci i rodzin. Caritas rozprowadza wigilijne świece [WIDEO, ZDJĘCIA] Prawie 60 tysięcy świec przygotował Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od rana sprzedawane są one w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2022-11-27, godz. 10:16 Małżeństwa i nie tylko korzystają z poradnictwa rodzinnego archidiecezji Kursy przedmałżeńskie, naturalne metody rozpoznawania płodności to niektóre inicjatywy prorodzinne, które oferuje Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Powstał właśnie profil na Facebooku. Informuje o działalności… » więcej 2022-11-27, godz. 09:04 Katolicy oczekują na przyjście. Adwent w Kościele Dziś w Kościele rozpoczyna się Adwent, czyli czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa. » więcej 2022-11-20, godz. 08:55 Ostatnia niedziela roku i uroczystość w Kościele Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którego katolicy wspominają na koniec roku kościelnego. Właśnie dziś ostania niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpocznie się Adwent. » więcej 2022-11-18, godz. 13:11 Polscy księża na emigracji. Powstaje płyta o chrystusowcach Ksiądz, który posługiwał w Szczecinie, teraz nagrywa płytę o chrystusowcach, którzy służą Polonii na całym świecie. » więcej 2022-11-16, godz. 12:31 Wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej. Unikat z Borzysławca [ZDJĘCIA] Niezwykła historia kryje się w zachodniopomorskiej wsi związana z tym świętem. W Borzysławcu pod Goleniowem znajduje się jedyny w Polsce obraz Matki Bożej Ostrobramskiej stworzony z ziaren zboża na wzór oryginału z Wilna. » więcej 2022-11-13, godz. 08:54 Napełnij Torbę Charytatywną dla potrzebującego W kościołach od dziś można odbierać Torby Charytatywne, które po wypełnieniu artykułami pomogą potrzebującym. » więcej 2022-11-13, godz. 08:19 Dziś w Kościele Katolickim Światowy Dzień Ubogich Dziś w Kościele Katolickim 6. Światowy Dzień Ubogich. Papież zapoczątkował inicjatywę sześć lat temu. » więcej
1234567