Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ponad 160 osób wyruszyło w 40. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Najdłuższej w Polsce.
Po porannej mszy św. na os. Słonecznym pątnicy wyszli w pierwszy etap do Stargardu. 13 sierpnia mają dotrzeć przed Cudowny Obraz Matki Bożej. Najbardziej wytrwali, którzy ruszyli znad morza w Pustkowie, pokonają 650 kilometrów. Ci, którzy w poniedziałek wyszli ze Szczecina, poczują w nogach 530 km.

- Idę pierwszy raz. Każdy szuka swojej drogi. Jeżeli ktoś idzie na krótszy okres, nie zobowiązuje się, bo 16 dni ze Szczecina jest dosyć dużym wyzwaniem. Człowiek bez przygotowania mógłby nie dać rady i mógłby się zniechęcić. Spróbuję jeden dzień, może jak Bóg da, za rok spróbuję kilka dni, a może trochę więcej - mówi pan Grzegorz.

- Owoce popielgrzymkowe najbardziej cieszą. Pielgrzymka zmienia pozytywnie. Miałam potwornie poważne problemy osobiste i nie tylko, wszystko było zmienione o 180 stopni na plus - mówi pani Jadwiga, która w pielgrzymce uczestniczy po raz 24.

- Główna intencja naszej pielgrzymki to modlitwa o powołania kapłańskie zakonne, misyjne, tutaj dla naszej archidiecezji - mówi ks. Karol Łabenda, dyrektor Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Zapisy trwają na trasie i można dołączyć do pielgrzymów nawet na jeden dzień. Szczegóły na szczecinska.pl.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
40. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
40. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-03-30, godz. 07:17 Wigilia Paschalna, czyli najważniejsza liturgia w roku Dziś w Kościele Wielka Sobota. To czas, kiedy Jezus spoczywa w grobie. W kościołach trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół, a wieczorem po zachodzie słońca rozpocznie się najważniejsza liturgia w roku - Wigilia Paschalna. » więcej 2024-03-29, godz. 12:47 "Wielkanoc jest świętem przemiany", czyli Noc Konfesjonałów w Szczecinie Wieczorem w Wielki Piątek w niektórych kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej rozpocznie się 14. Noc Konfesjonałów. » więcej 2024-03-29, godz. 10:02 RSnW: świąteczne tradycje do których przywiązani są Polacy O świątecznych scenariuszach i tradycjach, do których przywiązani są Polacy, dyskutowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór". » więcej 2024-03-29, godz. 09:37 Wielki Piątek to dzień, w którym chrześcijanie na chwilę powinni się zatrzymać To przede wszystkim okazja do tego, żeby się zatrzymać i pomyśleć. Tak dominikanin, ksiądz Tomasz Dostatni mówi o znaczeniu Wielkiego Piątku dla chrześcijan. » więcej 2024-03-29, godz. 07:26 Wielki Piątek w Kościele. Krzyż w centrum Dziś Wielki Piątek. W Kościele upamiętnia się ukrzyżowanie Chrystusa. Dla katolików to czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Jezusa. » więcej 2024-03-28, godz. 12:22 Wielki Czwartek, czyli przypomnienie Ostatniej Wieczerzy Jezusa W Kościele Katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne. To trzy święte dni, które symbolizują Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. » więcej 2024-03-28, godz. 08:01 Msza Krzyżma św. i poświęcenie olejów w katedrze Biskup Henryk Wejman będzie przewodniczył w czwartek o 10 Mszy Krzyżma Świętego w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. To coroczna uroczystość, którą koncelebrują kapłani z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2024-03-25, godz. 06:00 "Na progu Paschy" - rekolekcje w katedrze Rekolekcje "Na progu Paschy" rozpoczynają się w szczecińskiej katedrze. To już ostatnia okazja na duchowe przygotowanie do najważniejszych dla chrześcijan dni w roku. » więcej 2024-03-22, godz. 17:53 Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Szczecina Akademicka Droga Krzyżowa dziś na ulicach Szczecina. Początek o 20 na placu Lotników. Uczestnicy przejdą aleją Jana Pawła II na Jasne Błonia. » więcej 2024-03-17, godz. 08:42 Zasłanianie krzyża to wielowiekowa tradycja W Kościołach zasłania się krzyże. To wielowiekowa tradycja. Dokładnie od piątej Niedzieli Wielkiego Postu wizerunek Chrystusa na krzyżu jest zasłonięty fioletową zasłoną. » więcej
9101112131415