Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
2,5-letniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritasu w Stargardzie Szczecińskim. Przy dziecku był list od jego matki. Kobieta wyjaśnia w nim, że do pozostawienia syna skłoniły ją sytuacja finansowa i kłopoty rodzinne.
Dzwonek alarmowy w centrum przy ul. Krasińskiego zadzwonił około godz. 17. Pracownicy natychmiast powiadomili policję i pogotowie. Dziecko było zadbane. Teraz przebywa na obserwacji w stargardzkim szpitalu. Jest w dobrym stanie.

Oprócz listu matka zostawiła również kompletną dokumentację medyczną chłopca. Dlatego lekarze nie mieli problemów z badaniami. - Wiemy, że dziecko urodziło się 5 lipca 2010 r. - mówi Małgorzata Tetera z oddziału pediatrii kliniki w Stargardzie.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi już policja. Mundurowi znają adres kobiety, ale prawdopodobnie 2,5-latek trafi do adopcji. - Okazało się, że Okno jest potrzebne. Każde ludzkie życie jest bezcenne - przyznaje Halina Pszczoła, pracownica Caritasu.

Elżbieta Zarzycka, pracownik socjalny ocenia, że matka postąpiła dobrze, zostawiając chłopca w Oknie Życia, ale mogła ona wybrać prostsze rozwiązanie. - To oczywiście lepsze niż porzucenie go na mrozie w śmietniku. Kobieta mogła jednak, nie ponosząc konsekwencji, wyrazić zgodę na tzw. blankietową adopcję anonimową - tłumaczy Zarzycka.

Sytuację rodzinną i materialną matki 2,5-latka zamierzają wyjaśnić: Powiatowy Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz opieka społeczna. Sprawą zajmie się też prokuratura. Bez względu na intencje, rozpatrywana będzie ona jako porzucenie dziecka.

Dwa tygodnie temu w szczecińskim Oknie przy parafii św. Rodziny dyżurujące tam Siostry Uczennice Krzyża odnalazły nowo narodzoną dziewczynkę.

Chłopczyk ze Stargardu jest czwartym dzieckiem zostawionym w Oknach Życia naszej archidiecezji. Trzy dziewczynki odnaleziono w ostatnich dwóch latach w Szczecinie.

Trzecie Okno działa przy goleniowskim szpitalu.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Znamy dane osobowe matki dziecka - informuje Łukasz Famulski z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Relacja Marka Synowieckiego.
Relacja Marka Synowieckiego.

Zobacz także

2014-04-27, godz. 01:51 Obaj papieże zbliżali Kościół do ludzi Jan Paweł II to papież rodziny, Jan XXIII zwołał i rozpoczął Sobór Watykański II, który stał się wielką odnową Kościoła Katolickiego. W pontyfikatach obu od niedzieli świętych jest jednak wiele podobieństw. » więcej 2014-04-27, godz. 01:06 Przyjęła komunię z rąk przyszłego świętego. Szczecin świętuje kanonizację [PROGRAM, NA ŻYWO] To było niezapomniane wrażenie - wspomina swoje spotkanie z Janem Pawłem II Ewa Szlaska, która przyjęła komunią świętą z rąk papieża, podczas jego wizyty w Szczecinie 11 czerwca 1987 roku. » więcej 2014-04-26, godz. 17:27 Prezydent Komorowski na prywatnej audiencji u papieża Franciszka Papież Franciszek przyjął na prywatnej audiencji prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anną - informuje Polska Agencja Prasowa. » więcej 2014-04-26, godz. 15:44 Szczecin oczekuje na kanonizację Jana Pawła II [PROGRAM] Pieśni, wiersze o papieżu, ale także fragmenty jego homilii. Szczecińskie parafie przygotowują się do ogłoszenia Jana Pawła II świętym. » więcej 2014-04-25, godz. 06:15 Dwa tysiące kilometrów w dwa dni. Motocykliści jadą na kanonizację W dwa dni chcą pokonać blisko dwa tysiące kilometrów. W piątek rano dwunastu motocyklistów wyruszyło z Kołbaskowa do Rzymu. Jadą na kanonizację Jana Pawła II. » więcej 2014-04-23, godz. 07:03 Pielgrzymi ze Szczecina już w drodze na kanonizację [WIDEO] Około 100 pielgrzymów wyjechało tej nocy dwoma autokarami do Rzymu na kanonizację papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. » więcej 2014-04-22, godz. 14:30 Handel pamiątkami po Janie Pawle II kwitnie w sieci Kartka papieru, której dotknął Jan Paweł II - 100 zł, czerwona wstążka od papieża - 50, a część sutanny - 150 zł. Między innymi takie oferty można znaleźć w internetowych serwisach aukcyjnych na kilka dni przed kanonizacją… » więcej 2014-04-20, godz. 11:12 Biegiem na kanonizację. Przystanek na wielkanocne śniadanie Półmetek pielgrzymki do Watykanu - dziesięciu policzan biegnie na kanonizację bł. Jana Pawła II. W świąteczną niedzielę zatrzymają się w Austrii, by zjeść śniadanie wielkanocne. » więcej 2014-04-20, godz. 10:13 Samotni i potrzebujący spotkali się na Pomorzanach. "Nie sztuką jest zrobić śniadanie przed świętami" 50 osób samotnych, potrzebujących i bezdomnych z Pomorzan, ale również innych części Szczecina zjadło świąteczne śniadanie wielkanocne w stołówce Katolickiej Szkoły Podstawowej na Wzgórzu Hetmańskim. » więcej 2014-04-20, godz. 08:11 Dziś Wielkanoc. Ekumeniczne życzenia świąteczne [WIDEO] W tym roku Wielkanoc wspólnie świętują przedstawiciele wszystkich wyznań chrześcijańskich. Zarówno katolicy, prawosławni, jak i protestanci. Arcybiskup i księża składają życzenia szczecinianom i mieszkańcom Pomorza Zachodni… » więcej
166167168169170171172