Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Dwuipółletniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritas w Stargardzie Szczecińskim. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
2,5-letniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritasu w Stargardzie Szczecińskim. Przy dziecku był list od jego matki. Kobieta wyjaśnia w nim, że do pozostawienia syna skłoniły ją sytuacja finansowa i kłopoty rodzinne.
Dzwonek alarmowy w centrum przy ul. Krasińskiego zadzwonił około godz. 17. Pracownicy natychmiast powiadomili policję i pogotowie. Dziecko było zadbane. Teraz przebywa na obserwacji w stargardzkim szpitalu. Jest w dobrym stanie.

Oprócz listu matka zostawiła również kompletną dokumentację medyczną chłopca. Dlatego lekarze nie mieli problemów z badaniami. - Wiemy, że dziecko urodziło się 5 lipca 2010 r. - mówi Małgorzata Tetera z oddziału pediatrii kliniki w Stargardzie.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi już policja. Mundurowi znają adres kobiety, ale prawdopodobnie 2,5-latek trafi do adopcji. - Okazało się, że Okno jest potrzebne. Każde ludzkie życie jest bezcenne - przyznaje Halina Pszczoła, pracownica Caritasu.

Elżbieta Zarzycka, pracownik socjalny ocenia, że matka postąpiła dobrze, zostawiając chłopca w Oknie Życia, ale mogła ona wybrać prostsze rozwiązanie. - To oczywiście lepsze niż porzucenie go na mrozie w śmietniku. Kobieta mogła jednak, nie ponosząc konsekwencji, wyrazić zgodę na tzw. blankietową adopcję anonimową - tłumaczy Zarzycka.

Sytuację rodzinną i materialną matki 2,5-latka zamierzają wyjaśnić: Powiatowy Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz opieka społeczna. Sprawą zajmie się też prokuratura. Bez względu na intencje, rozpatrywana będzie ona jako porzucenie dziecka.

Dwa tygodnie temu w szczecińskim Oknie przy parafii św. Rodziny dyżurujące tam Siostry Uczennice Krzyża odnalazły nowo narodzoną dziewczynkę.

Chłopczyk ze Stargardu jest czwartym dzieckiem zostawionym w Oknach Życia naszej archidiecezji. Trzy dziewczynki odnaleziono w ostatnich dwóch latach w Szczecinie.

Trzecie Okno działa przy goleniowskim szpitalu.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Znamy dane osobowe matki dziecka - informuje Łukasz Famulski z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Relacja Marka Synowieckiego.
Relacja Marka Synowieckiego.

Zobacz także

2013-03-17, godz. 02:29 Szczecin modli się za nowego papieża Msza święta w intencji nowego papieża odbędzie się w niedzielę o 18 w szczecińskiej katedrze. Liturgii będzie przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2013-03-17, godz. 02:23 Jadą do Kirgistanu pomagać, dziś my możemy pomóc im Pięcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego u szczecińskich jezuitów wyjeżdża w lipcu do Kirgistanu na miesięczny wolontariat. » więcej 2013-03-15, godz. 14:18 Papież wzruszony i wdzięczny za modlitwę W piątek w Sali Klementyńskiej papież Franciszek spotkał się z kardynałami. » więcej 2013-03-14, godz. 16:26 Polscy elektorzy o wyborze papieża Polscy kardynałowie po raz pierwszy od zakończenia konklawe spotkali się z dziennikarzami. To m.in. oni zdecydowali, kto będzie nowym papieżem. » więcej 2013-03-14, godz. 03:44 Pierwszy w Polsce koncert dla nowego papieża [ZDJĘCIA] Zespół 2Tm2,3 po kilku latach przerwy znów zagrał w Szczecinie. Był to prawdopodobnie pierwszy koncert w Polsce dedykowany nowo wybranemu papieżowi. » więcej 2013-03-13, godz. 19:24 Zakonnik z Argentyny nowym papieżem [NOWE] Kardynał Jorge Maria Bergoglio, jezuita z Argentyny, został nowym papieżem. Ojciec Święty przybrał imię Franciszek. » więcej 2013-03-13, godz. 14:25 Muzyczna i duchowa uczta "W Sercu" Zespół 2Tm2,3 wraca do Szczecina po kilku latach przerwy. W środę o 20 akustyczny koncert w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. » więcej 2013-03-12, godz. 06:20 Świat czeka na słynne słowa. Rusza konklawe Być może we wtorek wieczorem poznamy nowego papieża. Po południu w Watykanie rozpoczyna się konklawe. Weźmie w nim udział 115 elektorów, którzy po raz pierwszy zagłosują na następcę św. Piotra. » więcej 2013-03-10, godz. 16:44 Pomagają, bo chcą. Ty też możesz Wyjście do schroniska dla bezdomnych, rozdawanie im posiłków, wizyta w hospicjum czy też zajęcia z dziećmi w świetlicy środowiskowej. Duszpasterstwo akademickie 'W Sercu' u szczecińskich chrystusowców po raz drugi organizuje Tydzień… » więcej 2013-03-10, godz. 11:33 Abp Dzięga: Należy rozwijać życie duchowe i wiarę Potwierdza się zasada, że im niższa znajomość treści wiary - tym łatwiej o przyjmowanie poglądów dla niej szkodliwych, a nawet z nią sprzecznych - pisze abp Andrzej Dzięga. Księża czytają w niedzielę list metropolity szczecińsko-kamieńskiego… » więcej
174175176177178179180