Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ofiary zebrane podczas występu będą przeznaczone na organizację jedynych w Szczecinie letnich półkolonii dla niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo. Fot. Piotr Kołdoziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Ofiary zebrane podczas występu będą przeznaczone na organizację jedynych w Szczecinie letnich półkolonii dla niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo. Fot. Piotr Kołdoziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Kolędy polskie, ale także hiszpańskie czy meksykańskie zabrzmią dziś w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim, na szczecińskich Pomorzanach.
Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wystąpi z koncertem, a zebrane ofiary pomogą niepełnosprawnej młodzieży.

Chórzyści uświetnią swoim śpiewem mszę św. o godzinie 18, ale nie tylko. - Chcemy zachęcić wszystkich do szczodrości, dlatego będziemy śpiewać przed mszą św., w trakcie i po, żeby te skarbonki w kruchcie kościoła uginały się pod ciężarem banknotów - mówi Paweł Osuchowski z Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Ofiary zebrane podczas występu będą przeznaczone na organizację jedynych w Szczecinie letnich półkolonii dla niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo, które w lipcu parafia organizuje w Katolickiej Szkole Podstawowej na Pomorzanach.

- Cieszymy się, że nie śpiewamy tylko dla czczej popularności, czy poklasku, żeby było przyjemnie, miło i sympatycznie. Ten śpiew daje wymierne rezultaty i to wspaniałe, że dzięki takim akcjom można pomagać młodzieży – dodaje Osuchowski.

Początek kilkanaście minut przed 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-03-17, godz. 02:29 Szczecin modli się za nowego papieża Msza święta w intencji nowego papieża odbędzie się w niedzielę o 18 w szczecińskiej katedrze. Liturgii będzie przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2013-03-17, godz. 02:23 Jadą do Kirgistanu pomagać, dziś my możemy pomóc im Pięcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego u szczecińskich jezuitów wyjeżdża w lipcu do Kirgistanu na miesięczny wolontariat. » więcej 2013-03-15, godz. 14:18 Papież wzruszony i wdzięczny za modlitwę W piątek w Sali Klementyńskiej papież Franciszek spotkał się z kardynałami. » więcej 2013-03-14, godz. 16:26 Polscy elektorzy o wyborze papieża Polscy kardynałowie po raz pierwszy od zakończenia konklawe spotkali się z dziennikarzami. To m.in. oni zdecydowali, kto będzie nowym papieżem. » więcej 2013-03-14, godz. 03:44 Pierwszy w Polsce koncert dla nowego papieża [ZDJĘCIA] Zespół 2Tm2,3 po kilku latach przerwy znów zagrał w Szczecinie. Był to prawdopodobnie pierwszy koncert w Polsce dedykowany nowo wybranemu papieżowi. » więcej 2013-03-13, godz. 19:24 Zakonnik z Argentyny nowym papieżem [NOWE] Kardynał Jorge Maria Bergoglio, jezuita z Argentyny, został nowym papieżem. Ojciec Święty przybrał imię Franciszek. » więcej 2013-03-13, godz. 14:25 Muzyczna i duchowa uczta "W Sercu" Zespół 2Tm2,3 wraca do Szczecina po kilku latach przerwy. W środę o 20 akustyczny koncert w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. » więcej 2013-03-12, godz. 06:20 Świat czeka na słynne słowa. Rusza konklawe Być może we wtorek wieczorem poznamy nowego papieża. Po południu w Watykanie rozpoczyna się konklawe. Weźmie w nim udział 115 elektorów, którzy po raz pierwszy zagłosują na następcę św. Piotra. » więcej 2013-03-10, godz. 16:44 Pomagają, bo chcą. Ty też możesz Wyjście do schroniska dla bezdomnych, rozdawanie im posiłków, wizyta w hospicjum czy też zajęcia z dziećmi w świetlicy środowiskowej. Duszpasterstwo akademickie 'W Sercu' u szczecińskich chrystusowców po raz drugi organizuje Tydzień… » więcej 2013-03-10, godz. 11:33 Abp Dzięga: Należy rozwijać życie duchowe i wiarę Potwierdza się zasada, że im niższa znajomość treści wiary - tym łatwiej o przyjmowanie poglądów dla niej szkodliwych, a nawet z nią sprzecznych - pisze abp Andrzej Dzięga. Księża czytają w niedzielę list metropolity szczecińsko-kamieńskiego… » więcej
172173174175176177178