Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Fot. www.wikipedia.org / Jan Mehlich
Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Fot. www.wikipedia.org / Jan Mehlich
O godzinie 10.00 rozpoczęła się tradycyjna doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
Ze względu na obostrzenia sanitarne odbędzie się ona w formie nadzwyczajnej. Wszystkie pielgrzymkowe uroczystości odbędą się w Bazylice Piekarskiej, gdzie zgromadzą się przedstawicielki pielgrzymujących co roku kobiet. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć także dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom.

Metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc zachęca wszystkich do udziału w pielgrzymce za pomocą mediów.

- Chciałbym, żeby same kobiety także zaprosiły swoich najbliższych do tej pielgrzymki. To jest taka jednorazowa szansa, że mogą się zgromadzić przed odbiornikami radiowymi czy telewizyjnymi całe rodziny, żeby razem z kobietami, matkami, żonami, babciami w tym wydarzeniu religijnym uczestniczyć - mówi arcybiskup Skworc.

Rzecznik prasowy Archidiecezji Katowickiej ksiądz Tomasz Wojtal zapewnia, że w trakcie pielgrzymki zachowane zostaną środki ostrożności. Utrzymujące się na Śląsku wysokie zagrożenie epidemiczne skłoniło władze kościelne do podjęcia decyzji o zorganizowaniu pielgrzymki w formie nadzwyczajnej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od złożenia hołdu Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Następnie, zgodnie z wieloletnią tradycją, słowo poświęcone kwestiom społecznym wygłosił do kobiet arcybiskup Wiktor Skworc. Centralnym punktem uroczystości będzie msza święta pod przewodnictwem i z homilią arcybiskupa Jan Romeo Pawłowskiego, pracującego aktualnie w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zobacz także

2020-10-18, godz. 14:59 Pierwszy krzyż w miejscu nowej parafii [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na… » więcej 2020-10-18, godz. 13:08 Duszpasterstwa akademickie zapraszają. Każdy znajdzie coś dla siebie Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie. » więcej 2020-10-18, godz. 09:00 Nie będzie liczenia wiernych w kościołach W tym roku nie odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych w kościołach. Powód to epidemia koronawirusa. » więcej 2020-10-17, godz. 21:03 Papież przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. » więcej 2020-10-17, godz. 08:40 Dyspensa od niedzielnego uczestnictwa we mszy Dyspensy dla wiernych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej od niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej udzielił ordynariusz diecezji biskup Edward Dajczak. Powodem są epidemia i nowe obostrzenia. » więcej 2020-10-11, godz. 17:55 Po wielu latach zakończył się remont wieży kościoła w Piasecznie [WIDEO, ZDJĘCIA] Wielu uważa, że to jedna z najładniejszych świątyń regionu. Zakończył się ostatni etap remontu wieży czternastowiecznego kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Piasecznie, niedaleko Trzcińska-Zdroju. Teraz czas… » więcej 2020-10-11, godz. 17:00 Koncert Grünebergowski w hołdzie dla Jana Pawła II W kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach, odbędzie się w niedzielę 'Koncert Grünebergowski'. » więcej 2020-10-11, godz. 16:13 Inauguracja roku akademickiego w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Studenci, wykładowcy i pracownicy uczelni wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Mszy św. będzie przewodniczył biskup Henryk Wejman. » więcej 2020-10-11, godz. 08:07 Dzień Papieski. Młodzi, zdolni kwestują na swoją edukację. Zapraszają do miasteczka [DUŻO ZDJĘĆ] W niedzielę obchodzimy 20. Dzień Papieski, tym razem pod hasłem „Totus Tuus” - „Cały Twój”. Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą kwestować na ulicach Szczecina m.in. na Jasnych Błoniach, ale też w okolicach… » więcej 2020-10-10, godz. 09:25 Rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w Bazylice św. Jana Chrzciciela Metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki będzie przewodniczył mszy św. w 2. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej w Bazylice Mniejszej przy ul. Bogurodzicy w S… » więcej
1234567