Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali » Relacje-wywiady-świadectwa
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
W rozmowie z metropolitą pytałem m.in. o efekty trwającego w metropolii synodu, o to, czy w kościołach naszej Archidiecezji pojawią się diakoni stali, czyli świeccy, którzy będą mogli m.in. głosić kazania i rozdawać komunię św. Rozmawialiśmy o mechanizmie wybierania biskupów, o stosunkach Państwo-Kościół, finansowaniu Kościoła, o książkę ks. Isakowicza-Zaleskiego, a także o to czy kapłani dobrze głoszą dziś "czystą ewangelię" w homiliach. Dowiemy się też, gdzie arcybiskup spędza święta i okres poświąteczny. Zapraszam do słuchania. Piotr Kołodziejski.
Z abp. Andrzejem Dzięgą rozmawia Piotr Kołodziejski.
Gdzie Arcybiskup spędza święta i co znaczą słowa, że "potrzeba głoszenia słowa ewangelicznego czystego, że rozdawanie Jezusa Chrystusa, który jest dawcą nadziei, jest najważniejszą treścią posługiwania Kościoła".
Z abp. Andrzejem Dzięgą rozmawia Piotr Kołodziejski.
Jakie są efekty trwającego w metropolii synodu? Czy w kościołach naszej Archidiecezji pojawią się diakoni stali, czyli świeccy, którzy będą mogli m.in. głosić kazania i rozdawać komunię św.?
Z abp. Andrzejem Dzięgą rozmawia Piotr Kołodziejski.
Jak wyglądają stosunki pomiędzy Państwem a Kościołem, czy jest konkretna propozycja finansowania Kościoła?
Z abp. Andrzejem Dzięgą rozmawia Piotr Kołodziejski.
W tej części rozmawiamy m.in. o mechanizmie wybierania biskupów zaproponowanym w książce ks. Isakowicza-Zaleskiego, a także o instrukcji dotyczącej sposobu postępowania wobec pedofilii wśród duchownych.
 

Zobacz także

2012-05-20, godz. 11:32 List Arcybiskupa na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Cały tekst Listu. » więcej 2012-04-15, godz. 12:45 Pięć tajemnic obcowania z kobietą [WYWIAD] Rozmowa z ks. Mirosławem Malińskim, duszpasterzem akademickim z Wrocławia, który prowadził w Szczecinie akademickie rekolekcje wielkopostne. Tytułowe pięć… » więcej 2012-04-15, godz. 13:09 O. Wacław Oszajca dla "Religii na fali" [WYWIAD] Jezuita o. Wacław Oszajca prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego kryzys sprawia, że… » więcej 2012-03-27, godz. 20:06 Komunikat w sprawie procesu Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski W kaplicy Domu Arcybiskupiego w Szczecinie, w dniu 27 marca 2012 r., Jego Ekscelencja Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński otworzył… » więcej 2011-12-15, godz. 12:03 Przemysław Babiarz nie wstydzi się Jezusa Dlaczego znany dziennikarz sportowy TVP wziął udział w akcji "Nie wstydzę się Jezusa". O publicznym manifestowaniu opowiada w audycji katolickiej Radia Szczecin… » więcej 2012-03-19, godz. 14:59 Mogły umrzeć, ale wybrały życie dziecka 22 historie matek, które w obliczu zagrożenia życia postanowiły nie przerywać ciąży zdokumentowała i sfotografowała Marta Dzbeńska-Karpińska. Ostatnie… » więcej 2012-01-07, godz. 23:46 Wywiad z abp. Andrzejem Dzięgą, metropolitą szczecińsko-kamieńskim Jaka powinna być rola Kościoła w debacie publicznej? Jaką rolę odgrywa Radio Maryja na rynku medialnym? Czy w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej jest… » więcej 2011-12-25, godz. 14:32 Życzenia abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego [WIDEO] » więcej 2011-12-23, godz. 15:08 Ekumeniczne życzenia dla Szczecinian [WIDEO] 24 grudnia katolicy rzymscy i protestanci obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia. Chociaż grekokatolicy i prawosławni będą świętować według kalendarza juliańskiego… » więcej 2012-01-04, godz. 15:38 Szczecińska grupa w Marszu dla życia w Budapeszcie Młodzież z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wzięła udział w "Marszu dla Życia" organizowanym 28 grudnia w Budapeszcie. Udział w marszu 100-osobowej… » więcej
1234