Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Katarzyna Wolnik-Sayna. Fot. Archiwum prywatne.
Katarzyna Wolnik-Sayna. Fot. Archiwum prywatne.
Do książki dołączona jest płyta CD z reportażami zrealizowanymi przez Katarzynę Wolnik-Saynę. Fot. www.znak.com.pl
Do książki dołączona jest płyta CD z reportażami zrealizowanymi przez Katarzynę Wolnik-Saynę. Fot. www.znak.com.pl
11 reportaży radiowych z ostatnich pięciu lat z kroplą morską w tle: Katarzyna Wolnik-Sayna, dziennikarka Radia Szczecin postanowiła opisać je w swojej książce.
To 11 historii wilków morskich i żeglarzy. Jest tam opowieść o najsłynniejszej szancie świata "Gdzie ta keja" Jerzego Porębskiego, jest też mrożąca krew w żyłach historia wypadku Radka Kowalczyka samotnego żeglarza regatowego. Promocja książki w środę o 19 w Studiu Koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego w Radiu Szczecin - będą bohaterowie reportaży, a Jerzy Porębski nawet zaśpiewa.

- To nie tylko spisane reportaże. To moje wspomnienia inspirowane tymi opowieściami, zabieram czytelników w tamte miejsca - mówi Katarzyna Wolnik-Sayna. - Ja chodzę po tych pokładach; wchodzę w miejsca, gdzie absolutnie nie powinnam. Nieraz dostaję burę od niejednego żeglarza, który tam robi jakąś czynność, która jest konieczna w danym momencie, a ja oczywiście muszę go o coś zapytać, bo jestem ciekawa, co tam robi.

- Prawdziwych przyjaciół poznaje się na morzu - kontynuuje autorka. - Przyjaźnie zrodzone na morzu, na pokładzie, są wyjątkowe. To ten rodzaj znajomości, kiedy daleko od siebie, bo przecież załogi często składają się z różnych miejsc świata, pomimo upływającego czasu, ciągle jesteśmy sobie bliscy.

Do książki dołączona jest płyta CD z reportażami zrealizowanymi przez Katarzynę Wolnik-Saynę. Wstęp jest wolny.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-10-25, godz. 23:58 Zespół The Black Howl zagrał na scenie Radia Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W kolejnej odsłonie cyklu [3x1] w naszym studiu pojawił się gitarowo - perkusyjny duet. » więcej 2017-10-24, godz. 22:00 Bębny i gitara w naszym cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA] W październikowym [3x1] zaprezentuje się szczeciński zespół The Black Howl. Występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po godzinie 23. » więcej 2017-10-13, godz. 13:48 Ostatnie szlify przed konkursem. Muzycy ćwiczą w S1 [WIDEO] Muzycy ćwiczą w studiu S1 Radia Szczecin. W piątek przed południem rozpoczęły się próby przed przesłuchaniami 10 finalistów Festiwalu Młodych Talentów. » więcej 2017-10-13, godz. 08:49 Młode Talenty w Radiu Szczecin. Finałowe przesłuchania w S1 Festiwal Młodych Talentów-Nowa Energia 2017 rozpoczyna się w Szczecinie. W piątek 10 wykonawców, wyłonionych ze zgłoszeń, weźmie udział przesłuchaniach konkursowych w studiu S1 Radia Szczecin. » więcej 2017-09-27, godz. 23:57 Zespół Vintage Love zagrał na scenie Radia Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] We wrześniowej odsłonie cyklu [3x1] na naszej scenie wystąpiła nowa szczecińska grupa. » więcej 2017-09-26, godz. 23:00 Cykl [3x1] rozpoczyna nowy sezon. [WIDEO, ZDJĘCIA] W pierwszej po wakacjach odsłonie naszego cyklu [3x1] zaprezentuje się szczeciński zespół Vintage Love. Występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po godzinie 23. » więcej 2017-09-20, godz. 06:58 Debata o współpracy państw w regionie Morza Bałtyckiego 'Realne partnerstwo państw w regionie Morza Bałtyckiego' - na ten temat będą dyskutować uczestnicy debaty w studiu S1 Radia Szczecin. Przyjść może każdy chętny. » więcej 2017-07-28, godz. 21:25 Fortepianowy romans w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] 'Fortepianowy romans' - to tytuł koncertu, który odbył się w piątek wieczorem w studiu S1 Radia Szczecin. U boku Baltic Neopolis Orchestry wystąpiła japońska pianistka Ingrid Fujiko Hemming. Artystka ma 85 lat. » więcej 2017-07-12, godz. 20:40 Benefis Katarzyny Wolnik-Sayny: "Przez Morze bez Kapci" [ZDJĘCIA] Książka z morskimi opowieściami autorstwa naszej radiowej koleżanki już po premierze. W studiu S1 odbyło się spotkanie poświęcone publikacji Katarzyny Wolnik-Sayny pod tytułem 'Przez morze bez kapci'. » więcej
16171819202122