Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

19 września 1984 roku w Kolonii Pogoń choć do przerwy prowadziła 1:0 po samobójczym trafieniu Uwe Haasa ostatecznie przegrała 1:2. źródło: https://www.facebook.com/zarchiwumszczecina/
Piłkarze Pogoni po poniedziałkowym zwycięstwie Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice zmagania w ekstraklasie zakończą na trzecim miejscu w tabeli.
Pogoń, bez względu na wynik niedzielnego meczu z Rakowem w ostatniej kolejce rozgrywek, ma zapewnioną lokatę na najniższym stopniu podium. Szczecinianie po raz drugi w historii klubu zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski.

Po raz pierwszy Duma Pomorza świętowała zdobycie brązowego medalu w 1984 roku. Trzecie miejsce dało wtedy piłkarzom Pogoni prawo gry w nieistniejącym już Pucharze UEFA. Podopieczni trenera Eugeniusza Ksola w pierwszej rundzie trafili na FC Köln, w którym występowali reprezentanci RFN-u Toni Schumacher, Pierre Littbarski, Uwe Bein czy Klaus Allofs. 19 września 1984 roku w Kolonii Pogoń choć do przerwy prowadziła 1:0 po samobójczym trafieniu Uwe Haasa ostatecznie przegrała 1:2.

W rewanżu 3 października na Twardowskiego szczecinianie przegrali 0:1 po golu Uwe Beina w 71 minucie. W drugiej połowie przy bezbramkowym remisie kapitan Pogoni Adam Kensy nie wykorzystał rzutu karnego. Drugą jedenastkę w końcówce meczu zmarnował Marek Leśniak, którego strzał obronił Toni Schumacher.

Mecze z FC Koeln do dziś wspominają kibice Pogoni pamiętający tamte spotkania. Oby tegoroczne mecze piłkarzy Pogoni w Lidze Konferencji Europy również dostarczyły kibicom szczecińskiej drużyny niezapomnianych emocji.