Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Kacper Kozłowski. Fot. Pogoń Szczecin
Kacper Kozłowski. Fot. Pogoń Szczecin
Piłkarz Pogoni Szczecin powołany do reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy, stanowiące bezpośrednie przygotowania do UEFA Euro 2020. Selekcjoner Paulo Sousa przedstawił w poniedziałek listę powołanych zawodników, wśród nich jest Kacper Kozłowski.
Pomocnik Portowców zaliczył już jeden mecz w reprezentacji Polski z Andorą. Kozłowski ma 17 lat i od 5 lat związany jest z Pogonią. Pierwsze kroki stawiał w Bałtyku Koszalin.

Były reprezentant Polski, Piotr Świerczewski, zwraca uwagę na obecność w kadrze młodych zawodników, w tym zaledwie 17-letniego Kacpra Kozłowskiego.

- Uważam, że jeżeli ten chłopak zagra, to na pewno niewiele i nie jest to duża wartość dodana. Z pewnością, jeżeli trener patrzy przyszłościowo na karierę tego zawodnika, to jest to dla niego olbrzymie wyróżnienie, że trafił do reprezentacji Polski, ale czy on potrafi pociągnąć tą drużynę? Chyba nie, ale oczywiście za zasługę, za młodość, za wytrwałość, chęć do pracy też ten młody chłopak, jeżeli zasłużył, bo ja go tak może bardzo nie obserwowałem, to pewnie zasłużył - stwierdził Świerczewski.

Były obrońca reprezentacji Polski Jacek Bąk jest zaskoczony brakiem w kadrze na czempionat Kamila Grosickiego. - To chyba największe zaskoczenie. Akurat nie gra u siebie w klubie i nie jest nawet na rezerwie, ale na pewno by nam się przydał. Tak, jak kiedyś nie wzięli do Korei Tomka Iwana. Na pewno by się tam nam przydał. Grosicki też by się nam przydał - powiedział Bąk.

Obóz rozpocznie się 24 maja. Ostateczna kadra zostanie podana 1 czerwca.

Kadra na zgrupowanie w Opalenicy:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Radosław Majecki, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok.

Lista rezerwowych: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański.

Zgrupowanie w Opalenicy rozpocznie się 24 maja i potrwa do 9 czerwca. W trakcie obozu Polacy zagrają towarzysko z Rosją we Wrocławiu (1 czerwca) oraz z Islandią w Poznaniu (9 czerwca). Potem "Biało-Czerwoni" przeniosą się do Hotelu Marriott Resort & Spa w Sopocie, który będzie ich bazą w trakcie czempionatu.

W pierwszym meczu mistrzostw Polska zagra 14 czerwca w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Pięć dni później w Sevilli rywalem podopiecznych selekcjonera Sousy będzie Hiszpania. W ostatniej kolejce fazy grupowej "Biało-Czerwoni" zmierzą się 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.
Były reprezentant Polski, Piotr Świerczewski, zwraca uwagę na obecność w kadrze młodych zawodników, w tym zaledwie 17-letniego Kacpra Kozłowskiego.
Były obrońca reprezentacji Polski Jacek Bąk jest zaskoczony brakiem w kadrze na czempionat Kamila Grosickiego.

Zobacz także

3456789