Faworyt nie zawiódł. Koszykarze Kinga odnieśli 12 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Szczecinianie pokonali w niedzielę Arkę Gdynia 91:73 w 20 kolejce rozgrywek.
Kapitan Wilków Morskich Andrzej Mazurczak przyznał, że o sukcesie mistrzów Polski w hali Netto Arena zadecydowała dobra i skuteczna gra w drugiej połowie, bo do przerwy Arka prowadziła 46:44.

- Super wejście w trzeciej kwarcie. Trzy trójki. To też pozwoliło, żeby złapać rytm ofensywny. W drugiej połowie graliśmy lepiej. Zbiórka była lepsza. Graliśmy swoje i staraliśmy się utrudniać im zadanie. Cieszę się, że kontrolowaliśmy mecz. Widać, że jest spokój u nas i cieszę się, że to idzie do przodu - powiedział Mazurczak.

Przemysław Żołnierewicz jeden z trzech reprezentantów Polski w Wilkach Morskich nie ukrywa, że po porażkach zostały już tylko wspomnienia, a dzięki dobrej grze w obronie będą wygrywać kolejne spotkania zarówno w Szczecinie, jak i na wyjeździe.

Po niedzielnej wygranej ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Piąta jest PGE Spójnia Stargard. W kolejnym meczu Orlen Basket Ligi koszykarze Kinga Szczecin w sobotę na wyjeździe zagrają z liderem rozgrywek Anwilem Włocławek.
Relacja Artura Dyczewskiego.
Przemysław Żołnierewicz jeden z trzech raprezentantów Polski w Wilkach Morskich nie ukrywa, że po porażkach zostały już tylko wspomnienia a dzięki dobrej grze w obronie będą wygrywać kolejne spotkania zarówno w Szczecinie jak i na wyjeździe.