Piłkarki nożne Pogoni od zwycięstwa rozpoczęły zmagania w rewanżowej rundzie rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianki w pierwszym tegorocznym meczu pokonały u siebie K.S. Uniwersytet Jagielloński Kraków 6:1, prowadząc do przerwy 1:0.
Popularne "Jagiellonki" od 41 minuty grały w osłabionym składzie po czerwonej kartce dla bramkarki Karoliny Klabis, za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Dwa gole dla portowej jedenastki zdobyła Amerykanka Jaylen Crim. Na listę strzelczyń wpisały się także Zofia Giętkowska, Marianna Litwiniec, Kornelia Okoniewska i Weronika Szymaszek, dla której był to pierwszy występ po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

- Myślę, że taki wymarzony powrót. Gdzieś sobie wyobrażałam, jak będzie wyglądał, ale nie sądziłam, że będzie z bramką, więc podwójnie się cieszę. Jest niedosyt po straconej bramce, bo jako obrończynie chcemy grać na zero z tyłu. Wynik jednak na pewno na plus i fakt, że strzeliliśmy tyle goli - powiedziała Szymaszek.

Po niedzielnym sukcesie ekipa trenera Piotra Łęczyńskiego umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Kobieca Duma Pomorza ma 6 punktów przewagi nad druga Gieksą Katowice. W kolejnym meczu ekstraligi kobiet piłkarki Pogoni Szczecin w sobotę w Trójmieście zagrają z Akademią Piłkarską Orlen Gdańsk.