Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Piłkarki nożne Pogoni zrobiły kolejny krok na drodze po mistrzostwo Polski. Szczecinianki nad morzem pokonały dziś Akademię Piłkarską Orlen Gdańsk 2:1 w 13 kolejce ekstraligi kobiet.
Do przerwy po bramce Emilii Zdunek kobieca Duma Pomorza prowadziła 1:0. Na początku drugiej połowy gdańszczanki doprowadziły do wyrównania. Zwycięskiego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzałem z dystansu zdobyła Kornelia Okoniewska.

Po sukcesie w Gdańsku drużyna trenera Piotra Łęczyńskiego nadal prowadzi w tabeli z przewagą sześciu punktów nad drugim GKS-em Katowice. W kolejnym meczu ekstraligi kobiet piłkarki Pogoni za tydzień zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Nasze panie po raz pierwszy o ligowe punkty zagrają na stadionie imienia Floriana Krygiera przy Twardowskiego w Szczecinie.