Turniej w Głogowie jest dla naszych szczypiornistów sprawdzianem formy przed rozgrywkami o mistrzostwo Polski. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin z kompletem zwycięstw awansowali do piątkowego finału Memoriału imienia Ryszarda Matuszaka odbywającego się w Głogowie.
Drużyna trenera Rafała Białego w pierwszym czwartkowym meczu pokonała czeski Ronal Jicin 35:29. W drugim czwartkowym pojedynku portowcy wygrali z Zagłębiem Lubin 27:26 i zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy B. W starciu z Zagłębiem najskuteczniejszym szczypiornistą szczecińskiej siódemki był Wojciech Jedziniak, który zdobył siedem bramek.

W piątkowym finale Memoriału im. Ryszarda Matuszaka rywalem piłkarzy ręcznych Pogoni będzie ukraiński zespół ZTR Zaporoże, który w grupie A pokonał Chrobrego Głogów i zremisował z MMTS Kwidzyn.

Turniej w Głogowie jest dla naszych szczypiornistów sprawdzianem formy przed rozgrywkami o mistrzostwo Polski. Zmagania w Superlidze szczecinianie rozpoczną 2 września od konfrontacji w hali Azoty Arena z mistrzem kraju Vive Tauron Kielce.