Fredrik Ulvestad strzelił pierwszą bramkę dla Pogoni w tym meczu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni szósty raz wygrali w rundzie jesiennej, rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie na Górnym Śląsku pokonali Ruch Chorzów 3:0 w 11. kolejce spotkań.
Gole strzelali: Fredrik Ulvestad w 26 minucie, Kamil Grosicki w 56 minucie z rzutu karnego, Maciej Sadlok w 64 minucie (gol samobójczy).

Składy wyjściowe:
Ruch Chorzów: Bielecki; Wójtowicz, Szymański, Sadlok, Bartolewski, Kozak, Podstawski, Letniowski, Swędrowski, Feliks, Firlej.

Pogoń Szczecin: Cojocaru; Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris, Biczachczjan, Kurzawa, Ulvestad, Gorgon, Grosicki, Koulouris.

W pięciu ostatnich meczach Pogoń zdobyła 19 goli. W tabeli Portowcy są na siódmym miejscu.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 22.