Piłkarze Pogoni rozgromili wicemistrza Austrii w meczu sparingowym rozegranym w tureckim Belek.
Szczecinianie pokonali w czwartek Sturm Graz 6:1, prowadząc do przerwy 1:0. Po dwa gole dla portowej drużyny strzelili Norweg Fredrik Ulvestad, Grek Efthymios Koulouris i Słoweniec Luka Zahović. Zwycięstwo Dumy Pomorza mogło być okazalsze, ale rzutu karnego w drugiej połowie nie wykorzystał reprezentant Armenii Vahan Biczakczian.

Dla ekipy szwedzkiego trenera Jensa Gustafssona był to ostatni pojedynek kontrolny rozegrany podczas zgrupowania w Belek. Bilans Pogoni to trzy zwycięstwa i remis. Szczecinianie oprócz czwartkowej wygranej z wiceliderem ligi austriackiej, dwukrotnie pokonali lidera ligi węgierskiej FC Paksi 3:0 i 3:1 oraz zremisowali z liderem ligi słoweńskiej NK Celje 1:1.