Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:20. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica wygrały czwarty z rzędu mecz w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Lider Superligi w czwartej kolejce pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 34:20.
Szczecinianki konsekwentnie prowadziły grę i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 13:7 dla ekipy z Pomorza Zachodniego. Druga połowa to zdecydowana dominacja Pogoni, świetna gra bramkarki Adrianny Płaczek, dzięki czemu mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 34:20.

Zadowolone i szczęśliwe z sukcesu były najlepsze na parkiecie w Pogoni Baltica Aleksandra Zimny i zdobywczyni dziewięciu bramek Kamila Szczecina.

- Cieszę się, że dobrze wypadłyśmy, kibicom się podobałyśmy, bo atmosfera była wspaniała. Wszystkie założenia taktyczne zrealizowałyśmy na wysokim poziomie i jesteśmy bardzo zadowolone z tego meczu. - Kolejne dwa punkty i fajny mecz. Cieszymy się, że jesteśmy niepokonane. Czwarte zwycięstwo, a od jutra myślimy nad kolejnym przeciwnikiem. jedziemy do Gdańska i tam też trzeba wygrać - mówią zawodniczki.

Dla Pogoni bramki zdobywały: Sabała 4, Noga 2, Szczecina 9, Głowińska 1, Costa 1, Stasiak 2, Masna 3, Zimny 4, Zawistowska 4 i Yashchuk 4.

W piątej kolejce Superligi Pogoń Baltica Szczecin pojedzie w sobotę do Gdańska, gdzie zmierzy się z zespołem AZS Łączpol AWFiS.