Piłkarki ręczne Pogoni Baltica nie miały problemów ze zdobyciem dwóch punktów w Superlidze. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Faworyt nie zawiódł. Piłkarki ręczne Pogoni Baltica pewnie pokonały ostatnią w tabeli Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:20 w dziesiątej kolejce Superligi. Szczecinianki do przerwy prowadziły 14:12.
grającymi rywalkami nie było zagrożone.

- Spotkanie kontrolowałyśmy od pierwszej minuty. Prowadziłyśmy 5 czy 6 bramkami, było trochę błędów w obronie, nieskuteczne rzuty w ataku i przewaga zmalała do 3. Wiedziałyśmy, że to chwilowy przestój. W szatni trenerzy dali nam wskazówki co do obrony - mówiła po meczu Szczecina.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w ekipie trenera Adriana Struzika były Daria Zawistowska i Brazylijka Moniky Bancilon, które zdobyły po 5 bramek. Szczecinianki po sobotnim sukcesie umocniły się na trzecim miejscu w tabeli rozgrywek.

W kolejnym meczu szczypiornistki Pogoni Baltica już w środę w Szczecinie zmierzą się z liderem Superligi Vistalem Gdynia.

Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:20 (14:12)

Bramki dla Pogoni Baltica: Bancilon 5, Szczecina 2, Cebula 1, Królikowska 4, Zimny 3, Zawistowska 5, Yashchuk 2, Gadzina 4.
Jak podkreśla kołowa Kamila Szczecina, wicemistrzynie kraju od początku sobotniego pojedynku kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ich zwycięstwo z ambitnie grającymi rywalkami nie było zagrożone.