Piłkarki ręczne Pogoni Baltica. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica nie zdobędą Pucharu Polski. Szczecinianki przegrały w środę na wyjeździe z Vistalem Gdynia 23:24 w ćwierćfinałowym meczu.
Do przerwy siódemka trenera Adriana Struzika przegrywała z obrońcą trofeum 11:12. Jeszcze na trzy minuty przed końcem niezwykle emocjonującego pojedynku był remis, ale w ostatnim fragmencie rywalizacji szczęście uśmiechnęło się do gdynianek. Zwycięskiego gola dla Vistalu na dziesięć sekund przed końcową syreną zdobyła Magdalena Stanulewicz i szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin odpadły z Pucharu Polski.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (12:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Szarawaga 9, Kozłowska 7, Janiszewska 5, Borysławska 1, Kobylińska 1, Stanulewicz 1, Matieli, Dorsz, Urbaniak, Lalewicz.
Karne: 5/6; Kary: 14 min.

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Bancilon 3, Królikowska 3, Blażević 3, Szczecina 3, Jaszczuk 2, Koprowska 2, Zimny 1, Kochaniak, Jedziniak, Noga.
Karne: 3/5; Kary: 10 min.