Siatkarki Chemika Police pokonały mistrza Niemiec. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarki Chemika lepsze od mistrza Niemiec w towarzyskim meczu rozegranym w Szczecinie. Policzanki pokonały Dresdner SC 3:0 w setach do 18, 19 i 23.
Szkoleniowcy obu drużyn uzgodnili jednak, że zawodniczki w hali Azoty Arena rozegrają w piątek pięć setów, tak jak w czwartkowym zamkniętym dla publiczności sparingu. Czwartą partię mistrzynie Polski wygrały do 20 a ostatniego seta przegrały do 21.

Kapitan Chemika Anna Werblińska przyznała, że gra z niemieckim zespołem była potrzebna przed Final Four Ligi Mistrzyń i turniejem finałowym Pucharu Polski.

- Dobre przetarcie przed Pucharem Polski i przed Final Four. Może przeciwnik mniej wymagający, ale grający inną siatkówkę, szybszą. Walczyły, starały się i czasami naprawdę fajnie grały w obronie. Cieszymy się, że wygrałyśmy 3:0, a mniej oficjalny mecz 4:1. Był to dla nas pożyteczny sparing.

W piątkowym meczu wystąpiły wszystkie siatkarki Chemika oprócz Serbki Sanji Malagurski. Turniej finałowy Pucharu Polski z udziałem broniących trofeum policzanek odbędzie się 14 i 15 marca w Kędzierzynie Koźlu. Final Four Ligi Mistrzyń rozegrany zostanie natomiast 4 i 5 kwietnia w Szczecinie.