Siatkarki Chemika Police awansowały do finałowego turnieju Pucharu Polski. Broniące trofeum policzanki w ćwierćfinałowym meczu pokonały w stolicy pierwszoligową Wisłę Warszawa 3:1.
Pierwszą partię lider Orlen Ligi wygrał gładko do 14. W drugim secie zawodniczki trenera Jakuba Głuszaka wypunktowały warszawianki do 22. Dość nieoczekiwanie trzecią odsłonę rozstrzygnęły na swoją korzyść do 19 prowadzące w I lidze zawodniczki Wisły. Sytuacja wróciła do normy w czwartym secie, w którym faworyt ograł pierwszoligowca do 16.

Finałowy turniej o Puchar Polski odbędzie się w sobotę i niedzielę w Zielonej Górze. W środę siatkarki Chemika Police poznają swojego pierwszego przeciwnika w Final Four Pucharu Polski, którym będzie zwycięzca meczu Developresu Rzeszów z Budowlanymi Toruń.