Siatkarki klubu Grupa Azoty Chemik Police odniosły ósme zwycięstwo w Tauron Lidze. Mistrzynie kraju pokonały w czwartek na wyjeździe Energę MKS Kalisz 3:1 w 9. kolejce rozgrywek.
Policzanki wygrały pierwszego seta do 22. W drugiej partii ekipa trenera Jacka Nawrockiego triumfowała do 17. W trzeciej odsłonie dość niespodziewanie lepsze do 19 były kaliszanki. W czwartym secie faworyt nie zawiódł i pozwolił rywalkom na zdobycie 17 punktów, zwyciężając ostatecznie całe zawody 3:1. MVP czwartkowego spotkania została wybrana środkowa Chemika Agnieszka Kąkolewska.

Policzanki po tym sukcesie objęły prowadzenie w tabeli rozgrywek, które mogą stracić po piątkowym meczu dotychczasowego lidera Developresu Rzeszów z Legionovią Legionowo. W kolejnym meczu Tauron Ligi siatkarki Chemika 27 listopada w Policach zmierzą się z Jokerem Świecie.

Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25, 25:19, 17:25)

Energa MKS: Kucharska, Drużkowska, Cygan, Gałkowska, Żurowska, Łukasik, Wysokińska (libero) oraz Mucha, Miechowicz, Gajewska.

Grupa Azoty Chemik: Kowalewska, Milenković, Pol, Brakocević-Canzian, Czyrniańska, Wasilewska, Stenzel (libero) oraz Kąkolewska, Naiane, Łukasik, Połeć.
MVP: Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police).