Siatkarze Espadonu Szczecin zdobyli Wawel. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarze Espadonu Szczecin zdobyli Wawel. Drużyna serbskiego trenera Dejana Brdovića pokonała w piątek na wyjeździe AGH Kraków 3:1 w meczu o mistrzostwo I ligi.
Pojedynek był niezwykle emocjonujący a szczecinianie wszystkie sety wygrali na przewagi. Pierwsza partię Espadon wygrał do 30, a drugą do 25. Oba sety asami serwisowymi kończył Brazylijczyk Leandro. Po najsłabszym w wykonaniu naszego zespołu trzecim secie przegranym do 15, w czwartej odsłonie znowu trwała zacięta walka na parkiecie.

Ostatecznie Espadon wygrał tę partię do 24, a mecz asem zakończył tym razem Maciej Wołosz.

Po piątkowym starciu szczecinianie pozostają w Krakowie ponieważ w sobotę Espadon o ligowe punkty walczyć będzie z beniaminkiem rozgrywek tamtejszym Hutnikiem.