Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Wizualizacje.
Wizualizacje.
W Kołobrzegu powstanie muzeum lokalnego sportu - realizację takiej idei rozpoczyna stowarzyszenie Socios Kotwica Kołobrzeg.
Największe osiągnięcia kołobrzeskiego sportu zgromadzone w jednym miejscu. Taki pomysł ma stowarzyszenie zrzeszające kibiców, byłych piłkarzy i działaczy Kotwicy.

Robert Sylwesiuk, prezes Socios Kotwica mówi, że plany Muzeum Kołobrzeskiego Sportu wykraczają poza samą piłkę nożną.

- Pierwotnie myśleliśmy o muzeum Kotwicy i ta idea pokiełkowała dalej i stwierdziliśmy, że nie będziemy zamykać się tylko na piłkarską Kotwicę i stworzymy muzeum kołobrzeskiego sportu. Na tej powierzchni, którą będziemy mieli do dyspozycji, uda się nam pokazać, w naszej ocenie, cztery wiodące dyscypliny w naszym mieście takie jak: piłka nożna, koszykówka, łucznictwo i lekkoatletyka. Ale również będzie przestrzeń na inne sporty - powiedział Sylwesiuk.

Samo muzeum ma powstać przy ulicy Łopuskiego, w sąsiedztwie hali Milenium. Na miejscu poza samymi trofeami mają znaleźć się także informacje o największych sukcesach miejscowych sportowców i klubów. Kibice lokalnego sportu zachęcają do wsparcia tej idei poprzez kupno cegiełek o wartości 300 złotych.
Relacja Przemysława Polanina.

Zobacz także

1234567