Kotwica Kołobrzeg nadal niepokonana na własnym stadionie. Kołobrzeżanie umacniają się na pozycji lidera piłkarskiej II ligi po wtorkowym zwycięstwie 3:0 nad Garbarnią Kraków w zaległym meczu 12. kolejki.
Biało-niebiescy zdominowali pierwszą połowę spotkania, ale piłka tylko raz wpadła do bramki gości. W 26. minucie prowadzenie strzałem z bliska dał Kotwicy Piotr Witasik. Kropkę nad "i" gospodarze postawili tuż przed końcem spotkania, gdy dwukrotnie bramkarza Garbarni pokonał Dawid Cempa.

Trener "Kotwy" Marcin Płuska podkreślił po meczu dobrą grę zawodników, którzy dotychczas grali mniej, a we wtorek otrzymali szansę występu.

- Mamy szeroką i wyrównaną kadrę. Każdy z zawodników pracuje na treningu i czeka na swoją szansę. Przyszedł moment, by zawodnicy, którzy grali dotychczas mniej, wyszli na boisko i pokazali to, co widzimy na treningach - powiedział Płuska.

Po wtorkowej wygranej kołobrzeżanie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Kotwica ma 32 punkty i o osiem "oczek" wyprzedza Polonię Warszawa.