Piłkarze Kotwicy nie zwalniają tempa na drodze do I ligi. Kołobrzeżanie pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg 3:2 w pierwszym meczu 19. kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi.
Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, ale lider tabeli zdołał z nawiązką odrobić straty i zdobyć komplet punktów. Wszystkie bramki dla Kotwicy strzelił Brazylijczyk Jonathan Junior, w tym decydującą o zwycięstwie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego.

Ekipa trenera Macieja Bartoszka po piątkowym sukcesie w Elblągu umocniła się na prowadzeniu w tabeli, z przewagą czterech punktów nad Pogonią Siedlce, która w poniedziałek zagra ze Stalą Stalowa Wola.

W ostatnim w tym roku meczu II ligi piłkarze Kotwicy 3 grudnia w Kołobrzegu zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań.