Piłkarze Kotwicy jeszcze nie gotowi na 1 ligę. Kołobrzeżanie przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:3 w ostatnim sparingowym meczu przed rozgrywkami o mistrzostwo 1 ligi.
Zespół trenera Ryszarda Tarasiewicza wszystkie gole stracił w pierwszej połowie sobotniego pojedynku. Po zmianie stron beniaminek 1 ligi zagrał lepiej ale nie był w stanie zmienić wyniku.

Łukasz Kosakiewicz, obrońca Kotwicy przyznaje, że zespół znad morza pokazał w drugiej połowie, że potrafi zagrozić ekstraklasowej Pogoni, co daje nadzieje na udane występy w ligowych rozgrywkach.

- W drugiej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale myślę, że najważniejsze, że gra w drugiej połowie trochę się poprawiła i lepiej to wyglądało. Na pewno bardzo pożyteczny dla nas sparing. Możemy teraz na spokojnie w tym tygodniu wszystko przeanalizować i przygotować się do pierwszego meczu - powiedział Kosakiewicz.

W inauguracyjnym meczu 1 ligi piłkarze Kotwicy Kołobrzeg za tydzień na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock