Faworyt nie zawiódł. Koszykarze Kinga wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia 103:84 w piątej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
To czwarte zwycięstwo ekipy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego w tym sezonie. Szczecinian do sukcesu nad morzem poprowadził Amerykanin Zac Cuthbertson, który zdobył 26 punktów i miał 9 zbiórek. Trzy punkty - swoje pierwsze w Orlen Basket Lidze - zdobył najmłodszy gracz Wilków Morskich 18-letni Mateusz Samiec.

- To dla mnie duże wyróżnienie, że dostaje minuty w takim meczu, gdzie jest mecz na styku. Cieszę się z każdej minuty na parkiecie w tym wieku. To ekstraklasa, a ja jestem młodym zawodnikiem. Każda sekunda na parkiecie w tym wieku, to dla mnie coś dużego. Staram się pomóc drużynie, jak mogę. Cieszę się, że drużyna wygrała - przyznał Samiec.

Mistrzowie Polski po wygranej w Gdyni objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek, które jednak mogą stracić po sobotnio-niedzielnych spotkaniach piątej kolejki. W kolejnym meczu Orlen Basket Ligi koszykarze Kinga za tydzień w Szczecinie zmierzą się z Anwilem Włocławek.
Trzy punkty - swoje pierwsze w Orlen Basket Lidze - zdobył najmłodszy gracz Wilków Morskich 18-letni Mateusz Samiec.