Radio SzczecinRadio Szczecin » Blog Marcina Gondziuka » Marcin Gondziuk
Claudia Leitte, Pitbull
Claudia Leitte, Pitbull
12 czerwca, w Sao Paulo, meczem Brazylia – Chorwacja zainaugurowane zostaną tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej, rozgrywane tym razem w Brazylii. Mundial jak zwykle przyniesie trochę piosenek nagranych specjalnie na tę okazję. Już wiadomo, kto zaśpiewa oficjalny utwór, promujący tę imprezę. Zadanie to otrzymali Jennifer Lopez z raperem Pitbullem oraz brazylijską piosenkarką Claudią Leitte, bardzo popularną w swoim kraju. Claudia Leitte jest m.in. jurorką-trenerką w brazylijskiej edycji programu The Voice. Wylansowała już kilka hitów nr 1 w swoim kraju. Trio przygotowało już piosenkę. Nosi ona tytuł "We Are One (Ole Ola)". Niebawem premiera! Czy będzie takim hitem jak 4 lata temu mundialowa piosenka Shakiry "Waka Waka", która zagrzewała do boju na poprzednich mistrzostwach świata w RPA? Czas pokaże, ale takie utwory siłą rzeczy zdobywają dużą popularność, a w przeszłości mundialowe hymny śpiewali też m.in. Ricky Martin "La Copa de la Vida" na mistrzostwach we Francji w roku 1998 i Gianna Nannini "Un'estate Italiana" na turnieju we Włoszech w roku 1990.
Gary Barlow, Gary Lineker
Gary Barlow, Gary Lineker
Oprócz oficjalnego utworu, promującego Mundial w Brazylii powstanie jak zwykle wiele innych nagrań, związanych z tą imprezą. Każdy kraj będzie miał pewnie swoją mundialową piosenkę. Ukończono już prace nad hymnem dla drużyny Anglii. Niezła ekipa zebrała się w studiu nagraniowym w Londynie, tym samym w którym kiedyś nagrany został słynny utwór Band Aid ,,Do They Know It's Christmas". Teraz piłkarski hit przyszykował zespół, w składzie którego znalazły się m.in. dwie Spicetki Mel C i Emma Bunton, także Gary Barlow z grupy Take That, do tego również Eliza Doolittle, Katy B i kilka innych. Także piłkarze, dawne sławy, wzięli udział w nagraniu, m.in. Gary Lineker, Michael Owen i Peter Shilton. Swoją drogą Anglicy trafili do silnej grupy. Zagrają z Włochami, Urugwajem i Kostaryką. Polacy nie trafili do żadnej, bo tym razem nie zagrają na Mundialu i nie będzie też w związku z tym polskiej piosenki mundialowej. Może to i dobrze... Wystarczy ,,Koko Euro Spoko” ;)
A kto tym razem zostanie piłkarskim mistrzem świata? Tytułu bronią Hiszpanie, którzy przed czterema laty po raz pierwszy w historii wygrali mistrzowski turniej. Jak dotąd tylko 8 krajów zdobywało ten tytuł. Najwięcej, bo 5 razy triumfowali Brazylijczycy. Czterokrotnie mistrzami byli Włosi, trzy razy Niemcy, po dwa razy Argentyna i Urugwaj i po razie Anglia, Francja i Hiszpania. Czy do tego zaszczytnego grona dołączy ktoś nowy? Dowiemy się najpóźniej 13 lipca, kiedy to na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro rozegrany zostanie mecz finałowy Mundialu w Brazylii.
 

Zobacz także

2014-06-01, godz. 22:02 Modern Talking reaktywacja? Kiedy 2 lata temu Thomas Anders był w Szczecinie i gościliśmy go w Radiu Szczecin, padały również pytania o to, w jakich relacjach pozostaje z Dieterem Bohlenem… » więcej 2014-05-12, godz. 09:04 Eurowizja 2014, czyli jak spacyfikować widzów To było doskonałe widowisko! 59 Konkurs Piosenki Eurowizji, którego finał odbył się w sobotę, 10 maja w Kopenhadze. Finał poprzedziły dwa półfinały… » więcej 2014-05-08, godz. 09:27 Polka idolka O tym się mówi i pewnie jeszcze długo będzie się mówiło! Aneta Sablik, 25-letnia dziewczyna z Bielska-Białej wygrała niemieckiego Idola, a właściwie… » więcej 2014-04-07, godz. 20:57 Nowa płyta ... Króla Popu! Będzie nowa płyta Michaela Jacksona! I to już niedługo, bo w maju. Cały czas przeglądane są katalogi nagrań, jakie pozostawił po sobie Król Popu. No… » więcej 2014-03-31, godz. 11:02 Kate Bush ... i wszystko jasne! To jest absolutna sensacja! Niektórzy już dawno stracili nadzieję, że zobaczą Kate Bush na koncercie, na żywo, bo przecież w trasie koncertowej była tylko… » więcej 2014-03-04, godz. 08:43 Tu trzeba didżeja To może być dosyć kontrowersyjna teza, ale wygląda na to, że nie ma piosenek nieudanych, są tylko piosenki podane nie tak jak trzeba. A zwykle trzeba do… » więcej 2014-02-26, godz. 08:15 Słowiańska wizja Konkurs Eurowizji od lat budzi mieszane uczucia. Ma wielu krytyków, ale co roku ludzie w całej Europie się nim emocjonują i dyskutują nad koalicjami i układami… » więcej 2014-02-20, godz. 08:42 Basia, Pawlik i ... Nergal Mamy kolejny zaskakujący sukces polskiej muzyki za granicą! Tym razem nie jazzowy a heavy metalowy... Szerokim echem odbiła się wieść o nagrodzie Grammy… » więcej 2014-02-17, godz. 09:04 Jeśli nie wiadomo, o co chodzi ... To był luty roku 2013, gdy gruchnęła wieść, że Paweł Kukiz odchodzi z zespołu Piersi. Grupa napisała wtedy w swoim oświadczeniu: "Po 28 latach współpracy… » więcej 2014-02-09, godz. 23:20 Super Bruno! Bruno Mars to jeden z najpopularniejszych obecnie piosenkarzy na świecie, ale wielu wątpiło, czy jest on w stanie unieść ciężar występu na Super Bowl… » więcej
123