Rząd rozbija solidarność Grupy Wyszehradzkiej - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Mucha, radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości.
- Wyłamując się zaprzepaściliśmy szansę na zbudowanie swojej pozycji w Grupie Wyszehradzkiej - mówił Paweł Mucha. - Tam gdzie były deklaracje tego, że będziemy wspierać państwa Grupy Wyszehradzkiej i pogląd jest wspólny dołączyła do grupy Rumunia, wstrzymała się Finlandia. Polska natomiast okazuje się państwem, które tylko podporządkowuje się woli Berlina i Paryża.
Radny dodał, że rząd jest niewiarygodny nie tylko dla partnerów za granicą, ale i dla obywateli. Jak argumentował, choć padło wiele deklaracji i liczb, wciąż nie wiadomo dokładnie ilu uchodźców przyjmiemy.
- Na początku rząd deklarował, że to będą dwa tysiące osób. Po głosowaniu we wtorek były niejasne wypowiedzi wiceministra spraw zagranicznych pana Trzaskowskiego, że to być może będzie około siedmiu tysięcy, ale może być jeszcze więcej, bo jeszcze jest druga grupa uchodźców, która nie jest podzielona - zauważył Mucha.
We wtorek w Brukseli ministrowie spraw wewnętrznych przegłosowali podział połowy 120-tysięcznej grupy uchodźców z Bliskiego Wschodu. Polska ma przyjąć pięć tysięcy osób plus dwa tysiące, na które zgodziła się wcześniej.
Przeciwko tym kwotom były pozostałe państwa Grupy Wyszehradzkiej. To jednak nie pierwsza różnica zdań w tym gremium. Gdy Polska potępiała agresję Rosji na Ukrainie, Węgry krytykowały sankcje nakładane na Moskwę. Wcześniej kraje grupy miały różne zdania na temat konfliktu Rosji z Gruzją.
Zobacz także
2013-01-25, godz. 08:55
Komołowski o porozumieniu: "Dziś jest szansa" [ROZMOWA]
Wczoraj nie udało się dojść do porozumienia z kolejarzami, jest na to szansa dzisiaj - przyznał w "Rozmowach pod krawatem" Longin Komołowski, były parlamentarzysta i minister pracy w rządzie Jerzego Buzka.
» więcej
2013-01-24, godz. 12:45
Prezydent: Szczecin będzie gotowy na TTSR [WIDEO]
Przygotowania do finału regat The Tall Ships' Races 2013 idą zgodnie z harmonogramem - zapewnił w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.
» więcej
2013-01-24, godz. 09:59
Krzystek: Internetowy gigant przyciągnie inne firmy [WIDEO]
Home.pl i Technopark Pomerania będą się wzajemnie wspierać - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2013-01-24, godz. 09:10
"Przejęcie terenów stoczniowych przez miasto niczego nie zmieni" [WIDEO]
Komunalizacja stoczni nie jest korzystnym rozwiązaniem - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina.
» więcej
2013-01-23, godz. 09:16
Marszałek nie będzie na sesji, bo jedzie na urlop [WIDEO]
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego nie będzie na specjalnej sesji poświęconej zagospodarowaniu majątku Stoczni Szczecińskiej. Olgierd Geblewicz wyjeżdża ze swoimi dziećmi na ferie.
» więcej
2013-01-21, godz. 10:06
Europoseł SLD popiera rolniczy protest
Bogusław Liberadzki, europoseł SLD jest w gronie popierających rolniczy protest.
» więcej
2013-01-18, godz. 09:30
Groszówki do lamusa? Rosati: "To dobry pomysł" [WIDEO]
Były minister spraw zagranicznych popiera projekt ustawy Narodowego Banku Polskiego dotyczący ograniczenia liczby groszówek. Dariusz Rosati, poseł PO, przyznał w "Rozmowach pod krawatem", że nie będzie mu ich żal.
» więcej
2013-01-17, godz. 11:05
"Lista Łojki" odpowiedzią na "listę Balazsa" [WIDEO, NOWE]
Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosław Łojko odpierał dziś zarzuty byłego ministra rolnictwa.
» więcej
2013-01-17, godz. 09:02
"Poniewski to człowiek nader uczciwy i postępujący zgodnie z prawem" [WIDEO]
Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie broni Adama Poniewskiego.
» więcej
2013-01-16, godz. 10:17
Balazs ujawnia listę. "Takiego poziomu upartyjnienia nie było od lat" [WIDEO]
Zaplecze polityczne Platformy Obywatelskiej zawłaszcza stanowiska - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" były minister rolnictwa, Artur Balazs. Na potwierdzenie tych słów zostawił w Radiu Szczecin listę nazwisk.
» więcej
2013-01-16, godz. 09:14
Były minister odpiera zarzuty Gawłowskiego [WIDEO]
Były minister rolnictwa zaprzecza, że ma coś wspólnego z odwołaniem dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Artur Balazs powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że takie sugestie to bzdura.
» więcej
2013-01-15, godz. 10:02
Słupy nie tylko w przetargach na zakup ziemi?
Przy sprzedaży kamienicy przy al. Niepodległości w Szczecinie mogło dojść do złamania prawa - uważa Robert Stankiewicz z Solidarnej Polski.
» więcej
2013-01-15, godz. 09:03
"To przyczyni się do zmiany sił politycznych w regionie" [WIDEO]
Biuro Solidarnej Polski powstanie w Szczecinie. Członek tej partii i radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Robert Stankiewicz powiedział w "Rozmowach pod krawatem", że swoją twarzą firmować je będzie "bardzo znany polityk"…
» więcej
2013-01-14, godz. 09:51
"Samo Centrum nie wystarczy. Potrzebny jest zakład" [WIDEO]
Strzeboński krytycznie o Bałtyckim Centrum Badawczo-Wdrożeniowym Gospodarki Morskiej. Wiceprezes upadłej Porty Holding uważa, ze ośrodek naukowy to za mało, by wznowić w Szczecinie produkcję statków. Najpierw trzeba odbudować s…
» więcej
2013-01-14, godz. 08:40
Były wiceszef Porty: Szansa jest, bo jest zapotrzebowanie [WIDEO]
Dekadę po upadku zakładu wierzy w reaktywację szczecińskiej stoczni. Wiceprezes Porty Holding, Andrzej Strzeboński przyznał w "Rozmowach pod krawatem", że wciąż jest zapotrzebowanie na duże statki. Są też fachowcy gotowi wrócić…
» więcej