Filipinki były świetne, są świetne i będą świetne - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Marcin Szczygielski, pisarz, reżyser, autor książki "Filipinki, to my!", syn Iwony Racz-Szczygielskiej, członkini grupy.
- To nie była popularna grupa. To był fenomen. To był zespół, który bardzo wiele zmienił na polskiej scenie muzycznej i który później, w ogromnym stopniu, ułatwił życie młodym artystom - mówił Marcin Szczygielski. - Natomiast niezbyt chętnie o tym pamiętano i nawet przez wiele lat miałem wrażenie, że przemilczano to, że Filipinki odegrały taką rolę na naszej scenie muzyki rozrywkowej.
W Radiu Szczecin przypominamy audiobook , który powstał na podstawie książki "Filipinki, to my!" Marcina Szczygielskiego. Można go słuchać od poniedziałku do piątku, po godzinie 9 i 14.
Zespół Filipinki był pierwszym w Polsce girlsbandem. Powstał w 1959 roku w Technikum Handlowym w Szczecinie. Nazwa zespołu pochodzi od popularnego w okresie PRL czasopisma dla dziewcząt "Filipinka".
Dodaj komentarz 2 komentarze
Elementy prowokacyjne w książkach są zbędne, chyba, że są to jedyne elementy, dzięki którym książka będzie rozpoznawalna na rynku wydawniczym.
To tylko pokazuje, jak bardzo ciężko jest stworzyć coś nowego, odkrywczego, bez bazowania na powszechnie znanych schematach, a przede wszystkim, jak trudno być autorem takich odkryć....
Promuje swoją książkę to chwali a radio nie ma tematu to puszcza któryś raz z rzędu tylko czy ktoś to słucha ?
Zobacz także
2018-02-28, godz. 10:38
Mucha o "aferze melioracyjnej" i pośle Gawłowskim: Nikogo nie ukarali, nikogo nie odwołali
Sejmikowy radny PiS-u o sprawie Gawłowskiego: - Zamiast skupiać się na aferze na kilkaset milionów czy na zarzutach korupcyjnych próbuje się skierować uwagę na dyskusję o ewentualnym plagiacie w piśmie prokuratury - oceniał szef…
» więcej
2018-02-28, godz. 09:32
Prezydencki minister o ustawie o IPN: Właściwa ocena dopiero po latach
Dopiero po kilku, może kilkunastu latach będzie można właściwie ocenić to, co się wydarzyło - mówił w "Rozmowach pod krawatem" prezydencki minister Paweł Mucha, komentując burzę po uchwaleniu ustawy o IPN, gdy nasz kraj chce bronić…
» więcej
2018-02-27, godz. 10:20
Europoseł ostro o działaniach UE: Stosuje selektywną sprawiedliwość
Selektywna sprawiedliwość Unii Europejskiej, gdy zajmuje się wyłącznie zarzutami wobec krajów których "nie lubi", to stosowana regularnie praktyka - tak działania brukselskich urzędników ocenia europoseł Prawicy RP Marek Jurek.
» więcej
2018-02-27, godz. 09:34
Marek Jurek: PO próbuje mobilizować zagranicę do ataków na Polskę
Postawa Platformy Obywatelskiej w sprawie ustawy o IPN jest fatalna - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.
» więcej
2018-02-26, godz. 10:31
"Komitet zdecydowaną większością przesądził o lokalizacji pomnika w Stargardzie"
Prezydent Stargardu w "Rozmowie pod krawatem" komentował kontrowersje wokół powstania w mieście pomnika na 100-lecie Niepodległości.
» więcej
2018-02-26, godz. 09:22
Prezydent Stargardu: Doświadczenie staje się obciążeniem [WIDEO]
Doświadczenie staje się obciążeniem - tak zmiany w Kodeksie wyborczym ocenia prezydent Stargardu. Rafał Zając w "Rozmowach pod krawatem", pytany o poprawioną ustawę, zwrócił uwagę na wprowadzenie dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów…
» więcej
2018-02-23, godz. 10:29
Niecikowski: "Pleciuga" potrzebuje wyższej dotacji z miasta [WIDEO]
Jeżeli mamy być atrakcyjni artystycznie, potrzebujemy wyższej dotacji z miasta - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie.
» więcej
2018-02-23, godz. 09:06
Dyrektor Pleciugi: Teatr lalek ma przede wszystkim edukować młodych widzów [WIDEO]
Teatr lalek ma przede wszystkim edukować małych widzów. To jego najważniejsza rola - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem" Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie.
» więcej
2018-02-22, godz. 12:23
Cymański o uniewinnieniu sędziego: "Argumenty są po stronie oburzonej opinii publicznej"
Jeśli sędzia przez roztargnienie ukradł 50 złotych, to jak on rozstrzyga sprawy w sądzie mając taką cechę osobowości - zastanawiał się Tadeusz Cymański, gość "Rozmów pod Krawatem"i wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa…
» więcej
2018-02-22, godz. 10:01
Cymański o bulwersującym filmie: Zawsze jest na świecie miejsce na szaleństwo i głupotę
Głupota i szaleństwo - tak gość "Rozmów pod krawatem" - Tadeusz Cymański wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS określił film Fundacji Rudermana, w którym mowa o "polskim Holokauście".
» więcej
2018-02-21, godz. 14:10
Przewodnicząca szczecińskiej rady miasta: PiS poprze stanowisko PO
Prawo i Sprawiedliwość poprze przygotowane przez klub Platformy Obywatelskiej stanowisko w sprawie upamiętnienia wydarzeń szczecińskiego Marca'68.
» więcej
2018-02-21, godz. 12:11
Pomnik na 100-lecie niepodległości w Szczecinie?
To ważna inicjatywa i powinna być zgłoszona dużo wcześniej - przyznała przewodnicząca szczecińskiej rady miasta Stefania Biernat, pytana o sprawę budowy w Szczecinie pomnika, który uczciłby 100-lecie niepodległości Rzeczyposp…
» więcej
2018-02-21, godz. 09:47
Co z kandydatem PiS-u na prezydenta Szczecina? Przewodnicząca rady miasta zapewnia
Kulis "kuchni politycznej" nie ujawniła, ale zapewniła: - Mamy kandydatów na urząd prezydenta Szczecina - mówiła przewodnicząca rady miasta i radna PiS-u Stefania Biernat w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2018-02-20, godz. 09:32
Prof. Śpiewak ostro o słowach premiera: To haniebne
Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego o słowach premiera i "żydowskich sprawcach": - "Obraźliwa do granic niemożliwości bzdura" - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" prof. Paweł Śpiewak.
» więcej
2018-02-19, godz. 10:26
Wicemarszałek z Kukiz'15: Chcemy stworzyć wielką koalicję
Odsialiśmy ludzi, którzy są w polityce dla apanaży od tych, którzy są dla idei. Wierzę w to, że dzięki temu będziemy silniejsi a poparcie dla partii będzie rosło - tak mówił w "Rozmowach pod krawatem", wicemarszałek Sejmu i…
» więcej