Znamienne dokumenty będące być może kluczem do zrozumienia najnowszej historii Polski - tak o odnalezionych w USA archiwach mówi szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
Kasprzyk w "Rozmowach pod krawatem" zwracał uwagę na list do ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy. Kiszczak wyraża w nim niezadowolenie z powodu podnoszonego wówczas, w 1993 roku, tematu lustracji.
- Z tego listu właściwie płynie jedno przesłanie: "Panie Prezydencie nie tak żeśmy się umawiali". To pokazuje, że niestety w ramach umów okrągłostołowych czy wcześniej Magdalenkowych doszło do porozumienia i co do tego historycy nie mają wątpliwości. Wy nas nie ruszacie i zapewniacie nam miękkie lądowanie - mówią komuniści do części opozycji antykomunistycznej. A my za to pozwolimy sobie trzymać w ukryciu i tajemnicy rzeczy, które by z pomników ze złota uczyniły pomniki z gliny, które i dla was i dla nas są niewygodne - powiedział Kasprzyk.
W innych akapitach listu Kiszczak przyznaje się do niszczenia dokumentów departamentu odpowiedzialnego za inwigilację Kościoła czy protokołów z posiedzeń biura politycznego partii komunistycznej. Sugeruje też, że wie o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy.
Dodaj komentarz 4 komentarze
na zdrowy rozum list Kiszczaka do Wałęsy powinien być u Wałęsy a nie u Kiszczaka.....
Nihil novi, wszyscy od dawna to wiedzą, ale nikt nie ma wpływu na zmianę tych ustaleń. Pan od jaskrawych sweterków trafnie to ujął - to było zwykłe dogadanie z komunistami.
a czy w tych "pismach" jest coś o tym, że ludzie Kaczyńskiego kręcą lody w SKOK-ach i chcą wykupywać po bandycju prywatne banki za złotówkę, a ciemny lud ma zasuwać za miskę ryżu?
Jest coś o tym?
@greg - celne spostrzeżenie ;))
@ Janek .N
Propagandysta Janek jak zwykle nadaje, ... a u was murzynów biją.
Zobacz także
2019-12-02, godz. 09:19
Łącki o wygranej z Obryckim: no tak wyszło
Poseł KO o relacjach z kolegą z którym wygrał o 28 głosów: - Rozmawiamy, Norbert Obrycki nie ma do mnie pretensji, choć pewnie żal jest - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Łącki.
» więcej
2019-11-29, godz. 12:05
Z-ca prezydenta: przewodnicząca komisji kultury powinna przeprosić
Edyta Łongiewska-Wijas powinna przeprosić pracowników wydziału kultury Urzędu Miasta.
» więcej
2019-11-29, godz. 09:27
Soska: subwencja nie nadąża za skalą wzrastających zobowiązań
Tniemy wydatki na kulturę, ale wszystkie miasta to robią - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Krzysztof Soska.
» więcej
2019-11-28, godz. 14:38
Reforma wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowana
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości potwierdza, że reforma wymiaru sprawiedliwości trwa i będzie kontynuowana. - Albo to zrobimy albo bezprawie będzie ogarniało coraz większe obszary naszego życia - mówił w "Rozmowie pod krawatem"…
» więcej
2019-11-28, godz. 10:15
"Łapówki częste wśród lekarzy, marszałek Senatu obciążeniem dla PO"
Z problemami łapówek w służbie zdrowia zetknął się niemalże każdy Polak, więc sprawa Tomasza Grodzkiego to poważne obciążenie dla PO - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Antoni Macierewicz.
» więcej
2019-11-28, godz. 09:14
Macierewicz: SLD to formacja prorosyjska, kontynuuje wytyczne Putina
Wypełniają wytyczne Putina "rzucają rękawicę w twarz polskiemu narodowi" - tak o postawie szefa SLD Włodzimierza Czarzastego mówił w "Rozmowie pod krawatem" marszałek senior Antoni Macierewicz.
» więcej
2019-11-27, godz. 11:03
Baseny przeciwpożarowe "niezwykle niebezpieczne". "Mają ogromne spadki"
Należące do miasta baseny przeciwpożarowe są odpowiednio zabezpieczone, ogrodzone i pod nadzorem - mówił w środę w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera.
» więcej
2019-11-27, godz. 09:25
Zastępca prezydenta o tykającym zegarze. "Inwestycja jeszcze nieprzygotowana"
Ta inwestycja nie jest jeszcze przygotowana - tak o budowie nowej siedziby Teatru Współczesnego mówił w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera.
» więcej
2019-11-26, godz. 10:28
K. Kotula: Szkoły i biblioteki zamiast pomników
Zamiast "łuku tryumfalnego" w stulecie Bitwy Warszawskiej budujmy pomniki, które będą służyć społeczeństwu - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.
» więcej
2019-11-25, godz. 10:27
Szłabawka: brak pozwu ze strony Grodzkiego "już o czymś świadczy"
Sprawa powinna być wyjaśniona przed sądem, ale marszałek Senatu nie pozwie profesor Uniwersytetu Szczecińskiego i "to już o czymś świadczy" - oceniał poseł PiS Artur Szałabawka.
» więcej
2019-11-25, godz. 09:09
Poseł PiS: widziałem zachowanie posłów od zadym z PO, szykowali jakąś akcję
"Po zachowaniu bulterierów z opozycji widać było, że szykuje się jakaś akcja" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Artur Szałabawka. To komentarz na temat czwartkowego głosowania w sprawie wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjneg…
» więcej
2019-11-22, godz. 09:39
Dyrektor Filharmonii: nie chcielibyśmy podnosić cen biletów
Nie chciałabym, aby podwyżki odbiły się na naszych melomanach - powiedziała w "Rozmowie pd Krawatem" Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
» więcej
2019-11-21, godz. 09:24
Poseł Solidarnej Polski: Lewica zajmuje się feminatywami, my walczymy o prawa kobiet
Gdy jedni walczą o żeńskie końcówki wyrazów, my mówimy o równych płacach dla kobiet - podkreślał w "Rozmowie pod krawatem" poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak.
» więcej
2019-11-20, godz. 10:53
Posłowie PiS bronią pani profesor. Mocne słowa o decyzji rektora US
Przerażające i skandaliczne działanie władz Uniwersytetu Szczecińskiego wobec profesor Agnieszki Popieli - tak decyzję rektora o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec naukowca oceniał poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek …
» więcej
2019-11-15, godz. 09:24
"Kultura w Szczecinie nie jest w kryzysie, ale najlepiej nie jest"
Pisarz, krytyk i dziennikarz Artur Daniel Liskowacki oceniał w "Rozmowach pod krawatem", że produkcje artystyczne są na wysokim poziomie, mieszkańcy Szczecina chętnie chodzą na koncerty i spotkania oraz korzystają z bibliotek. To jednak…
» więcej